Suņu patversmēs joprojām atrodas Jaungada uguņošanas upuri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Kā jau ierasts, arī šis gads dzīvnieku patversmēs sācies ar suņu pieplūdumu. Pie tā vainojami saimnieki, kuri uguņošanas laikā nav pieskatījuši savus mīluļus.

Svētku uguņošana ir nemiera pilns laiks suņiem. Divās dzīvnieku patversmēs Rīgā statistika nav iepriecinoša - kopumā jaunā gada pirmajās dienās tās uzņēmušas aptuveni 20 no salūta trokšņiem aizbēgušus suņus. Puse no tiem jau atgriezušies savās mājās.

„Mums nav tādas statistikas, bet 1. un 2. janvārī, varētu teikt, ka mūsu patversmes telefons skanēja vienkārši aizrīdamies," stāsta dzīvnieku pansijas "Ulubele" pārstāve Zanda Bērziņa.

Uguņošanas laikā daudzi suņi ir ļoti izbijušies. Pat, ja pirms gada salūta laikā suns nesatraucās, nav garantiju, ka tā būs vienmēr. Dzīvniekam dzirde ir krietni jūtīgāka kā cilvēkam.

„Viņam iestājas panisks izbīlis, un šādā izbīlī dzīvnieciņš ir spējīgs noskriet 15 kilometrus. Viņš neko nejūt, nesaprot, kas ir apkārt. Viņā ir tikai milzīgas bailes," stāsta Zanda Bērziņa. Un pēc 15 kilometriem suns vairs neatceras, kur atrodas mājas, apkārt vairs nav pazīstamu vietu un cilvēku.

Par pazudušu suni ieteicams informēt gan pašvaldības policiju, gan arī regulāri zvanīt uz dzīvnieku patversmēm. „Protams ir jāmeklē. Jāmeklē ir ilgstoši, sludinājumi ir jāizvieto atkārtoti, jo ir laimīgi gadījumi, kad dzīvnieki atrodas pēc vairākiem mēnešiem. Jābūt neatlaidīgam, lai draugs atgrieztos mājās," uzsver Juglas dzīvnieku patversmes "Labās mājas" pārstāve Linda Zirdziņa.

Ja saimnieki savus suņus čipētu, tad patversmēm nebūtu nekādu problēmu atrast dzīvnieku īpašniekus. Ja saimniekam ir žēl samaksāt 15 latus par čipu, tad var izlīdzēties krietni lētāk - uz suņa kakla siksniņas ar ūdens izturīgu marķieri uzrakstīt saimnieka telefona numuru un suņa vārdu. „Šāds uzraksts ar ūdensizturīgo marķieri nenodzisīs piecus, sešus mēnešus. Un tas neprasa pilnīgi nekādus izdevumus saimniekam - ik pa laiciņam apskatīties uz kakla siksnas, vai tas telefons nav izplūdis un vai viņu nevajag atjaunot," norāda Zanda Bērziņa.

Informāciju par atrastajiem dzīvniekiem var meklēt internetā, patversmju mājas lapā. Savukārt, ja suns pazudis, efektīvākais līdzeklis tā atrašanā ir izlīmēt plakātus uz ielām. Kā stāsta patversmē – tas esot efektīvāk nekā meklēšana ar interneta sociālo tīklu palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti