Studenti sūdzas par jauno LU ēku - stāvvietu trūkums, telpas bez logiem un rindas ēdnīcā

Lai gan daudzi Latvijas Universitātes (LU) jauno ēku vērtē pozitīvi, daži ir novērojuši arī negatīvas lietas. Smalkā būve lepni izslējusies Rīgas vidū, taču, papētot tuvāk, izrādās, ka līdz pilnībai tai vēl tālu, un vēl mēnešiem ilgi nāksies kaut ko pieciest, piekārtot un uzlabot. Jaunā mācību ēka ir būvēta kā moderna un mūsdienīga celtne, taču studentiem raizes sagādā gan nokļūšana līdz tai, gan sēdēšana telpā bez logiem, gan rindas ēdnīcā.

Viena no šobrīd aktuālākajām problēmām ir autostāvvieta, kurā pagaidām vēl studentiem ir iespēja iekļūt, vien nospiežot pogu, taču drīzumā plānots ieviest īpašus čipus. Sevišķi – maģistrantiem, kuri ierodas nedēļas nogalēs, un studentiem, kuri ikdienā nedzīvo Rīgā.

"Studijas mums notiek trīs reizes nedēļā, un katru dienu mēs braucam vairāk nekā 100 kilometrus uz skolu, un pašreiz ir tā, ka stāvlaukumā mēs vēl tiekam nolikt mašīnu, bet mēs esam dzirdējušas tādu variantu, ka šeit nevarēs likt auto un ka stāvvietas ir paredzētas tikai pasniedzējiem un darbiniekiem," stāsta Latvijas Universitātes (LU) studente Elīna no Salacgrīvas.

Iespēja, ka studentiem kādu laiku nebūs kur atstāt mašīnas, tiešām pastāv, jo esošā autostāvvieta ir paredzēta kā viena no vairākām, kas vēl taps nākotnē, kad tiek solītas pat vairākas stāvvietas. "Šis ir pagaidu risinājums, pirms sāk būvēt jaunās ēkas, un tās stāvvietas, ko mēs redzam pašreiz, sanāk blakām vai pat vietām zem esošās nākamās plānotās ēkas. Pašlaik situācija ir tāda, ka ir izdalīts noteiktas ieejas kartes fakultātēm, tās tad attiecīgi katra fakultāte prioritāri sadala saviem cilvēkiem, lai pārbaudītu šo plūsmu, cik daudz ikdienā ir nepieciešams mašīnu skaits un vai būs brīvas vietas. Tad prioritāri tiks iedotas kartes arī studentu pašpārvaldei un, no plūsmas skatoties, protams, būs arī kādas kartes studentiem," stāsta LU pārstāvis Imants Klāvs.

Tātad – kartes, visticamāk, saņems tikai izredzētie, jo tik drīz jaunas stāvvietas pie universitātes ēkas neieraudzīsim. Diemžēl arī sabiedriskā transporta pieturvietas izvietošana pie jaunās ēkas nav ieplānota. "Sabiedriskā transporta tuvākās pieturas ir vai nu uz Mūkusalas ielas, vai pie Nacionālās bibliotēkas, tās ir aptuveni 700 metru attālumā no šejienes. Mēs jau esam vairākkārt runājuši ar Rīgas domi (RD) un meklējam risinājumu, kā sakārtot transporta piekļuves jautājumu," norāda universitātes pārstāvis.

Savukārt, ja līdz universitātei kaut kā students nokļūst, tad var gadīties, ka lekcijas nemaz tik gaišas nešķiet – īpaši, ja visa diena jāpavada telpā bez logiem.

"Mēs trīs dienas pēc kārtas mācāmies - ceturtdien, piektdien, sestdien, un telpas ir ļoti dažādas. Vakar mēs bijām visu dienu telpā, kas ir bez logiem, bez krāsām, betona sienas, un vēl karājas vadi, tas, protams, varbūt vēl ir process, kurā mēs joprojām atrodamies celtniecības apstākļos, bet telpa ir diezgan nomācoša un drūma, lai tajā atrastos visu dienu. Kad vakar bija īpaši jauks un saulains laiks, tad ir diezgan nomācoši atrasties tādā telpā.

Ēkā ir vairāk nekā 30 auditorijas, un tikai viena – bez logiem, skaidro LU pārstāvji. Taču diez vai ir pieņemami likt studentiem tajā pavadīt visu dienu!? "Vienai no pasniedzējām šī telpa ļoti patīk, jo šeit var pilnībā pievērsties darbam, jo nekas nenovērš studentu uzmanību vai skatu. Savukārt jau pirmajās dienās parādījās situācijas, ka vairāki studenti bija neapmierināti ar to, ka ilgāku laiku ir jāpavada telpās, kur nav skata uz ārpusi, līdz ar to tās lekcijas tika pārplānotas," stāsta Imants Klāvs.

Tātad viena problēma būtu atrisināta. Taču, ko darīt, ja mācību starplaikā gribas paēst, bet rinda ēdnīcā tik gara, ka to nav iespējams izstāvēt?

"Rindas ir garas, nu tā, knapi, knapi var paspēt. Ēdnīcā ir tikai viens pakalpojuma sniedzējs, kas patiesībā studentu makam nav tas draudzīgākais, bet mēs arī, klusībā savā starpā runājot, ceram, ka būs konkurējoši pakalpojuma sniedzēji, kaut vai automāti, kur varētu paņemt kafiju izdzert, un tas būtu lētāk un draudzīgāk studentiem.

Ir jāsaprot, ka tas iekārtojums, kas ir pašreiz, ir tā kā nedaudz pagaidu, viņš tiks pielāgots. Būs studentiem iespēja jau iepriekš ar mobilo aplikāciju pasūtīt ēdienu, un tiek sagatavots nākamajai dienai un atlikts. Tiks sadalītas rindas tā, ka būs iespēja paņemt kafiju vai smalkmaizīti, kas būs atsevišķi, un pusdienu piedāvājums būs atsevišķi," nākotnes plānus atklāj Klāvs.

Atsevišķas nepilnības universitātē ir novērojamas, taču kā novēroja Latvijas Televīzija, tās tiek risinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti