Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Zemgalē joprojām mīl LTV

Dienas ziņas

Latvijas Televīzijai – 60

Būvgružus uzglabā Gaujas aizsargjoslā

Strenču novads būvgružus Gaujas aizsargjoslā sauc par pārpratumu

Valsts vides dienests lūdzis Strenču novada domes paskaidrojumu par būvgružu neatļautu uzglabāšanu Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, bet pati pašvaldība to dēvē par pārpratumu. 

Dienests informē, ka pašvaldība būvniecības atkritumu laukuma ierīkošanu un darbības ar būvgružiem nav saskaņojusi.

Tikmēr Strenču novada pašvaldība uzskata, ka noticis pārpratums. Būvgružus plānots izmantot otrreiz, līdz ar to tie neesot uzskatāmi par atkritumiem, kam būtu nepieciešams saskaņojums.  

Būvgruži, kas novietoti Strenču novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, radušies no ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un tranzīta ielas rekonstrukcijas Strenčos. Valsts Vides dienestā   informē, ka pašvaldība tos tur novietojusi pretlikumīgi un šobrīd par radušos situāciju tiek gaidīts paskaidrojums, lai lemtu par lietas tālāku virzību.   

Valsts vides dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija ŅIkitina stāstīja - „vides aizsardzības normas nosaka, ka atkritumu apsaimniekošana, kā arī atkritumu laukuma ierīkošana, atļauta tikai pēc tam, kad ir saņemtas konsultācijas, kā arī dokumenti no reģionālās vides pārvaldes”.

„Šajā gadījumā dome nav vērsusies vides pārvaldē, un šī rīcība ir vērtējama kā pretlikumīga un kaitējums videi ir nodarīts,” uzsvēra Ņikitina.

Strenču novada domē gan uzskata, ka radusies situācija ir pārpratums. Līdzās Gaujai ir izveidota pagaidu otrreiz izmantojamo būvmateriālu novietne, nevis būvniecības atkritumu izgāztuve.  

Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš skaidroja, ka vietvara „savā darbībā vadījās no atkritumu apsaimniekošanas likuma, kur pašos pirmsākumos, skaidrojumā, kas ir atkritumi, ir noteikts, ka atkritumi ir tas, no kā to īpašnieks grib atbrīvoties”.

„Konkrētā gadījumā mēs negribam atbrīvoties no šī te materiāla, kas principā ir celtniecības materiāls,” apgalvoja Auniņš.

Pašvaldībā informēja, ka tuvākajā laikā tiks uzsākta iepirkumu procedūra un tiklīdz būs zināms pretendents, kurš veiks būvgružu pārstrādi, tā pamazām šī vieta arī tiks sakopta. Pašvaldībā arī piemin, ka visas šīs darbības jau uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde Ziemeļgauja.

“Dabas pārvalde par to zina, dabas pārvalde saskaņo un monitorē darbības, kas notiek aizsargjoslā, un mums domstarpības nav bijušas. Esam saņēmuši uzdevumu šeit visu sakopt, aizvest, pēc tam, kad darbi ir izdarīti,” stāstīja Auniņš.

Strenču novada dome norādīja, ka no Valsts vides dienesta pagaidām gan vēl nekādus dokumentus par šo situāciju neesot saņēmusi, tāpēc nav arī zināms, kāda būs atbildes reakcija. Valsts vides dienests sola šo situāciju atrisināt pēc iespējas ātrāk, taču pieļauj, ka sarunas var arī ieilgt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt