Dienas ziņas

Simboliski nodod “Liepājas metalurga” atslēgas

Dienas ziņas

Rēzeknē izmeklē sievietes slepkavību

Straupes iedzīvotāji palikuši bez ģimenes ārsta

Straupes iedzīvotāji palikuši bez ģimenes ārsta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Līdz pagājušā gada nogalei Pārgaujas novadā darbojās divas ģimenes ārstu prakses, taču, ilggadējai Straupes pagasta dakterei dodoties pensijā, vairāk nekā pusotra tūkstoša pacientu palika bez sava ģimenes ārsta. Centieni ieinteresēt kādu mediķi atvērt savu prakses vietu pagastā pagaidām bijuši nesekmīgi.

Šobrīd rasts risinājums, ka divas reizes nedēļā dažas stundas pacientus pieņem ģimenes ārstes no Stalbes un Priekuļiem, tāpat novada pašvaldība algo ārsta palīgu, kas doktorātā pieejams ik dienu četras stundas, taču ir jautājumi, kuros var palīdzēt tikai ģimenes ārsts, piemēram, valsts kompensējamo medikamentu recepšu izrakstīšana.

„Māte arī ir veca jau, 82 gadi, tai arī tagad vajag kaut kādas zāles un receptes arī, šitā man nevar izrakstīt, bez ārsta paraksta, tā kā tagad ir diezgan saspīlēta situācija,” nesaprašanā ir Straupes pagasta iedzīvotājs Raimonds Mednis.

Lielstraupes iedzīvotāja Iveta Čekstere saka: „Daktere pieņēma katru dienu, mēs nācām, kad vajadzēja, izsēdēja rindu vai izsauca uz mājām. Tagad mājas izsaukumi vispār neeksistē.”

Šobrīd abās nedēļas dienās, kad pieņem ģimenes ārstes, doktorāts esot pacientu pilns, teic ģimenes ārsta palīdze Milda Abzalone: „Ļoti daudz ir, pierakstītie vien nepietiek. - Tā laika par maz? - Tā laika ir par maz, lai pieņemtu visus, ievelkas pieņemšanas.”

Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes nodaļā stāsta – iepriekš trīs ģimenes ārsti bija izteikuši vēlmi veidot savas prakses tieši Pārgaujas novadā, tomēr, sazinoties ar viņiem, saņemts atteikums. Tendence, kad mediķi priekšroku dod darba vietai Rīgā vai tās tuvumā, esot ļoti izteikta.

„Ja paskatītos, var redzēt, ka uz Rīgas nodaļu gaidīšanas sarakstā ir ļoti, ļoti daudz ģimenes ārstu, bet uz laukiem laikam tā īsti neraujas neviens. Uz Alūksni mēs jau gaidām kādus trīs gadus, manuprāt, ir brīva prakses vieta, arī Madonā tagad ir kādi divi gadi pagājuši,” atzīst NVD Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.        

Pārgaujas novada pašvaldībā ir gatavi ārstam piedāvāt gan dzīvesvietu, gan visu nepieciešamo atbalstu prakses sertificēšanai un iekārtošanai. Tomēr šobrīd šķiet, ka būtu kas jāmaina visā sistēmā, it īpaši attiecībā uz ārstiem laukos.

„Varbūt kvotēšanas sistēma vai koeficientu piemērošana, vai kā savādāk, lai būtu tā ieinteresētība dakteriem nākt ārā uz lauku teritorijām,” spriež Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents.

Pagaidām vēl ir cerība, ka tomēr atradīsies ģimenes ārsts, kas vēlēsies strādāt Straupē, jo prakse šeit ir gana liela - vairāk nekā pusotrs tūkstotis pacientu, tāpēc risinājums veidot feldšeru punktu, kā to dažviet nācies darīt, nebūtu pats labākais.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti