Stradiņos operē pasaules zvaigžņu kardioķirurgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā piektdien, 20.jūnijā, norisinājās starptautisks invazīvās kardioloģijas kongress "Baltic Summer 2014". Šogad kongresā tikās ne tikai invazīvie kardiologi un kardioloģijas māsas, bet arī kardioķirurgi un ģimenes ārsti, informēja Latvijas Kardiologu biedrība.

Ar pacientu piekrišanu pasaules vadošie invazīvie kardiologi un kardioķirurgi veica sarežģītas sirds hibrīdoperācijas ar mērķi vairot savstarpējās sadarbības kvalitāti ikdienā, lai pacienti saņemtu labāko ārstēšanu gadījumos, kad nepieciešama gan invazīvo kardiologu, gan kardioķirurgu iesaiste.

"Baltic Summer" Latvijā notika jau 11.gadu. Šogad pirmo gadu kongresā piedalījās arī ģimenes ārsti. Profesors Andrejs Ērglis par ideju aicināt ģimenes ārstus sacīja: "Mēs vēlamies iepazīstināt ģimenes ārstus ar invazīvo kardiologu un kardioķirurgu ikdienu. Ģimenes ārstiem ir svarīga loma pacientu sirds veselības uzturēšanā, viņi pirmie atklāj, ja ar pacientu sirds veselību kaut kas nav kārtībā.

Nereti cilvēki baidās iet pie kardiologa, tāpēc ģimenes ārsta uzdevums ir viņus iedrošināt. Un iedrošināt viņi var tikai tad, ja viņi zina, kas ar viņu pacientu notiks arī tad, ja būs nepieciešama sarežģīta operācija."

"Baltic Summer 2014" laikā pieredzē dalījās tādas pasaules superzvaigznes invazīvajā kardioloģijā un kardioķirurģijā, kā profesori Entonijs DeMaria no ASV, Deivids Taggards no Lielbritānijas, Sunao Nakamura no Japānas, Jens Flensteds Lassens no Dānijas, Deivids Joseliani no Krievijas un Rimantas Benetis no Lietuvas.

Paralēli operācijām notika diskusijas tiešsaistē starp kardiologiem laboratorijā un kardiologiem un kardioloģijas māsām konferenču teltī. Tādējādi lielam skaitam ārstu un māsu bija iespēja vērot operācijas norisi, paplašināt redzesloku un dalīties pieredzē.

Kongresa mērķis ir veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu dažādu valstu ārstu, medmāsu un nu arī ģimenes ārstu starpā invazīvās kardioloģijas un kardioķirurģijas jomā. Tikpat svarīgi ir turpināt attīstīt Baltijas invazīvo kardiologu sadarbību invazīvās kardioloģijas zinātnisko pētījumu jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti