SPKC: Peldēšanās nerada papildu risku Covid-19 izplatībai, bet ceļš līdz peldvietai - gan

Peldēšanās nerada papildu risku Covid – 19 izplatībai, norāda Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Taču peldvietās atpūtniekiem jāievēro tie paši piesardzības pasākumi, kas visiem – roku higēna un divu metru distance vienam no otra.

epidemioloģe Rita KorotinskaMāra Rozenberga

  Tāpat jāizvēlas oficiāla peldvieta, kurā tiek kontrolēta ūdens kvalitāte, jo arī Covid-19 izplatības laikā pastāv risks ūdenī inficēties ar citiem vīrusiem vai baktērijām.

  Kā Latvijas Radio norādīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Rita Korotinska, dodoties uz peldvietu, ikvienam jāizvērtē iespējamais infekcijas risks, un nedrīkst aizmirst par piesardzību.

  “Ja runājam par inficēšanās riskiem saistībā ar jauno koronavīrusu, tomēr peldoties šis risks ir minimāls.

  Atbilstoši pētījumu rezultātiem jaunais koronavīruss neizplatās ar ūdeni. Tas izplatās, tieši kontaktējoties ar slimo cilvēku vai pēc tam pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem. Lielāks inficēšanās risks, protams, ir, kamēr cilvēks tiks līdz peldvietai – piemēram, vilcienā vai autobusā, kur ir daudz cilvēku. Tāpēc ir jāievēro roku higiēna un droša distance," skaidroja Korotinska.

  KONTEKSTS:

  Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

  Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti