SPKC: Latvijā šogad augsts ērču blīvums; jāņotājiem jābūt vērīgiem

Latvijā patlaban ir salīdzinoši augsts ērču blīvums, sastopamas arī grūti pamanāmās nepieaugušās ērces, brīdina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Lai gan pagājušajos divos gados ar ērču encefalītu saslimuši mazāk cilvēku nekā iepriekš, speciālisti aicina Jāņu brīvdienās, dodoties pie dabas, neaizmirst par piesardzības pasākumiem.

„Latvijā jebkurā vietā ir risks pieķerties ērcei. Tās lielākoties atrodas zālē, vidēji 10 centimetru augstumā virs zemes,” saka Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane.

„Un, cilvēkam ejot garām, tās pieķeras. Tieši potīšu rajoni ir tie neaizsargātākie, tāpēc mežā nevajadzētu iet ar kleitām, plandošiem apģērbiem. Vajadzētu nodrošināt šo potīšu rajonu, ieliekot bikšu galus zeķēs vai kā citādi. (..) Arī ja nav gaišas vai slīdīgas drēbes, bet jāiet pa pļavu vai pa zāli, ir ļoti svarīgi ik pa brīdim paskatīties, vai tomēr ērce nav pieķērusies, un vienkārši jānotrauc,” saka Bormane.

Šogad līdz jūnija vidum ziņots par 10 apstiprinātiem ērču encefalīta gadījumiem, 6 ērlihiozes un 64 Laimas slimības gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti