Kā labāk dzīvot

Darījumi ar nekustamajiem īpašumiem

Kā labāk dzīvot

Dūmu detektors nenovērsīs ugunsgrēku, bet glābs cilvēku dzīvības

Jaunumi, veicot automašīnas tehnisko apskati

Speciālisti: Pret gripu nedrīkst izturēties vieglprātīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šā gada gripas epidēmijas dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits pieaudzis par 15 procentiem. Pēdējā mēneša laikā saņemtas ziņas par 13 nāves gadījumiem gripas izraisīto komplikāciju dēļ. Laikā, kad daudzi slimo ar gripu, nevajadzētu vieglprātīgi izturēties pret tās vīrusiem un nepieļaut kļūdas, ja cilvēks kļuvis par gripas slimnieku.

Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) skaidro, gripas epidēmija Latvijā nupat kā tikai sākusies, un parasti tā ilgst 10 – 14 nedēļas. Speciālisti iesaka pret gripas vīrusu neizturēties vieglprātīgi, pretējā gadījumā var nākties rēķināties ar nopietnām sekām. "Gripa nav tik viegla slimība kā mums liekas. Tā bojā asinsvadus ķermenī un, ja vīrusu ir ļoti daudz, tas ir pietiekami agresīvs, tad cilvēks var ļoti smagi saslimt un pat aiziet bojā," skaidro Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore Ludmila Vīksna.

Lielākā kļūda, ko cilvēks var darīt, ja viņu skārusi gripa, ir darboties kā līdz šim, iet uz darbu vai publiskiem pasākumiem, nesaudzējot nedz sevi, nedz citus.

Tā vietā būtu nepieciešams gulēt gultā, dzert daudz šķidruma un lietot ārstu vai farmaceita ieteiktos medikamentus. "Ja parādās veselības traucējumi, kas pašu cilvēku uztrauc un agrāk nav bijuši, piemēram, ārkārtīgi izteikts nespēks, asiņošana, elpas trūkums, tad ir nekavējoties jākontaktē ar ārstu," uzsver profesore Vīksna.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) stāsta, ka slimības gadījumā ir svarīgi ātri uzsākt pretvīrusa terapiju, lietojot ārsta izrakstītas zāles. Bērnam gripas simptomi var izpausties citādāk nekā pieaugušam cilvēkiem. "Šķidrums ir tas, kas bieži vien izšķir bērna tālāko slimības gaitu. Ja bērns labi dzer, apjoms ir pietiekams, tad tas ievērojami uzlabo slimības gaitu un bērna pašsajūtu. Ja bērns nedzer pat pie viegliem simptomiem, tad var attīstīties komplikācijas un atūdeņošanās," norāda BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska.

Gripas ārstēšanā nevajag uzreiz ķerties pie antibiotikām.

Lai izvairītos no vīrusa, svarīgi regulāri vēdināt telpas, mazgāt rokas un jau laicīgi stiprināt imunitāti, veselīgi ēdot un sportojot.

Aptiekāri šobrīd nevar sūdzēties par klientu trūkumu. Ar gripu slimojot daudzi. "Vislabākais veids ir vakcinācija," uz labāko metodi, kā izvairīties no saslimšanas ar gripu, norāda “Mēness aptiekas” farmaceits Grigorijs Golubs. "Mēs savlaicīgi vakcinējamies, bet, ja kāds nav [vakcinējies], tad ir arī citi līdzekļi. Ir recepšu zāles, kas ļoti efektīvi pasargā pret gripu, ir arī dabīgie līdzekļi, arī homeopātiskie preperāti parāda savu efektivitāti."

Gripas simptomi parasti ir augsta temperatūra, drudzis, galvassāpes, kaulu laušanas sajūta, sāpes acu ābolos, nespēks, sauss klepus un aizlikts deguns bez iesnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti