Speciālisti: Maziem bērniem svarīgi izskaidrot ēdienu sastāvu un piedāvāt veselīgu pārtiku

Trīs līdz septiņus gadus veciem bērniem kopumā ēšanas paradumi vairākos virzienos būtu uzlabojami, līdz ar to vajadzētu mēģināt piedāvāt bērniem veselīgus produktus interesantos veidos. Tāpat svarīgi maziem bērniem izskaidrot, no kā sastāv ēdiens, lai katrs produkts tajā būtu skaidrs un zināms, tā Latvijas Radio raidījumā „Ģimenes studija” stāsta bērnu ēdināšanas speciālisti.

Zinātniskā institūta BIOR pētījumā par bērnu ēšanas paradumiem atklāts, kādus produktus bērni ēd labprātāk un no kuriem izvairās. Bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem būtu dienā jāapēd 200 grami augļu un 200 grami dārzeņu. Augļus bērni ēd pietiekami, bet dārzeņus pārāk maz – vidēji 95 gramus dienā. Turklāt viena trešdaļa bērnu svaigos dārzeņus neēd nemaz.

Turpretī pienu dzert bērniem patīk. Puikas pienu dzer un ēd piena produktus daudz vairāk nekā meitenes. Bet skolas vecuma puikas arī vairāk ēd bulciņas starp ēdienreizēm, atklāj BIOR uztura speciāliste Inese Siksna.

Savukārt ēdināšanas uzņēmuma „Ecocatering” vadītāja Madara Rutkovska stāsta, ka mazākiem bērniem nevajadzētu piedāvāt salātus no dažādiem produktiem.

Bērni grib zināt, ko ēd un no kā sastāv ēdiens, bet vairās no nezināmā, kas sasmalcināts un samaisīts kopā.

Vecākiem nevajag padoties un jācenšas ieinteresēt bērnus ēst dārzeņus. Var piedāvāt iesaistīties gatavošanas procesā, vajag dārzeņus piedāvāt vēl un vēlreiz, jo bērni mēdz atteikties,pat nepagaršojuši.

Rīgas 88.bērnudārza vadītāja Zanda Beķe atzīst, ka bērni bieži nav raduši pie vienkāršiem mājas ēdieniem, piemēram sautējumiem. Tomēr novērtēt šos ēdienus iespējams iemācīties. Bērnudārzā stāsta, ka bērni nelabprāt ēd zivju ēdienus, putras, ķīseļus. Savukārt rupjmaizi, biezpienu un kefīru, arī gaļu bērni labi pazīst un lieto. To atzīst arī paši bērni grupiņā „Ziķeri”.

Bieži bērni izvēlas labprātāk apēst rupjmaizi nekā kādu cepumu, stāsta bērnudārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti