Rīta Panorāma

Lidosta «Rīga» par vētras sekām

Rīta Panorāma

Plāno veidot maksas ceļu uz Papi

Ojārs Spārītis par valsts atbalstu zinātnei

Spārītis: Zinātnē trūkst stratēģiska skatījuma

Latvijas zinātnē trūkst stratēģiska skatījuma, kas liedz valstij un uzņēmējiem četrus, piecus gadus ieguldīt līdzekļus kādā konkrētā nozarē, tādējādi pēc kāda laika no tās arī sagaidot atdevi.

Šādu viedokli otrdienas rītā LTV raidījumā „Rīta Panorāma" pauda Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Tāpat Spārītis sacīja, ka neredz finansiālu pamatu tam, lai šobrīd valsts būtu gatava ieguldīt naudu zinātnē. Vēl vairāk, ja Latvija sola Eiropas Savienībai, ka zinātnes attīstībai finansējuma pieaugums, piemēram, 2020.gadā būs 1,5% no IKP, tad „šobrīd tas neizskatās reāli". Vēl jo vairāk tāpēc, ka tuvāko divu gadu laikā budžets jau ir "ieķīlāts citām nozarēm", norāda Spārītis. Proti, līdzekļi jau ir paredzēti citām sfērām.

„Zinātne atgādina kuģi „Costa Concordia", kuram izslēdza dzinējus un kurš kādu brīdi gāja uz priekšu inerces dēļ," secināja Spārītis un norādīja, ka finansējums tuvākajiem diviem, trim gadiem liecina par pakāpeniski sarūkošu finansējumu.

Šī nav pirmā reize, kad Spārītis vai kāds no zinātniekiem norāda uz zemo finansējumu nozarē, kas liedz gan normālas iespējas uzturēt zinātnes infrastruktūru, gan attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti