Dienas ziņas

Testē pirmo Latvijas bezpilota auto

Dienas ziņas

Mainot asfaltu, apcērt koku saknes

Paaugstinās ērču aktivitāte

Šopavasar cilvēkiem piesūkušās vairāk nekā 160 ērces

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šogad līdz šīs nedēļas sākumam Infektoloģijas centrā Rīgā bija pārbaudītas 163 cilvēkiem piesūkušās ērces. Šajā gadā pirmā ērce pārbaudei atnesta jau 18.februārī, pēc tam marta sākumā, bet tagad jau vērojams ērču aktivitātes pieaugums.

Pagājušajā gada griezumā, salīdzinot ar 2015.gadu, Latvijā saslimšana ar ērču encefalītu pieaugusi par 61 gadījumu. Latgales lielākajās reģionālajās slimnīcās teju katru dienu kāds vēršas pēc palīdzības, lai noņemtu piesūkušos ērci.

Iestājoties siltākiem laika apstākļiem, cilvēki dodas ārā un aizvien vairāk laika pavada brīvā dabā.

Šobrīd no ziemas miega jau ir pamodušās ērces, kas pavasarī ir īpaši agresīvas.

Latgales lielākajās reģionālajās slimnīcās Rēzeknē un Daugavpilī jau ir vērsušies pirmie pacienti, lai noņemtu ērces. “Nevarētu teikt, ka šogad ir kāds īpašs gads, bet vidēji diennaktī ir 2-3 ērču piesūkšanās gadījumi, kas parasti nonāk pie mums,” atzīst Rēzeknes slimnīcas ārsts Jānis Jukna.

Savukārt Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekcijas nodaļas vadītāja Eiženija Ivanova sacīja, ka šajā slimnīcā nav konstatēts nedz ērču encefalīts, nedz Laimas slimība. Viņa to skaidro ar auksto laiku pavasarī.

Joprojām visefektīvākais aizsardzības veids ir vakcinēšanās. Iedzīvotāji savās ikdienas gaitās vēl neaizdomājas par ērcēm.

Tomēr vasarās, kad dodas uz mežiem un pļavām, pēc tam obligāti jāpārliecinās, vai kāda nav piesūkusies.

“Par ērcēm kaut kā vēl neaizdomājāmies. (..) Pagājušajā gadā bija piekodusies ērce bērnam. Nodevām asins analīzes. Paldies Dievam, viss bija normāli. (..) Nevakcinējamies, ir diezgan dārgi. Nepietiek līdzekļu,” norāda rēzekniete Natālija.

Latgalē šobrīd kā ērču encefalīta endēmiskās teritorijas ar visaugstāko saslimšanas līmeni ir noteiktas vien Rugāju un Vārkavas novadi. Tomēr speciālisti norāda - ērču pārnēsātās slimības var iegūt arī citos veidos.

“Ja mājdzīvniekiem ir iekodušās ērces, nevajadzētu viņas ar plikām rokām vilkt ārā, mēģināt kaut kādā veidā saspiest, dabūt nost, jo ir bijuši gadījumi, kad ar mikrotraumām (..) rokās, mēģinot glābt savu mīlulīti no ērču kodumiem, cilvēki ir saslimuši ar encefalītu,” sacīja Jukna.

Mediķi atgādina - pēc ērču koduma ir jānovēro sava pašsajūta un vismaz divas nedēļas ik dienu jāmēra temperatūra. Tiklīdz ir paaugstināta temperatūra vai netipiska pašsajūta, vajag vērsties pēc medicīniskas palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti