Rīta Panorāma

Tēja pret klepu. Kādi augi šovasar jāievāc?

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Reini Graudiņu

Skype intervija ar Sondru Zaļupi

Sondra Zaļupe: Ilgstoši uzturēties saulē ir bīstami arī pandēmijas laikā

Ārkārtējās situācijas laikā cilvēki arvien biežāk uzturas saulē, kopjot savus dārzus vai vienkārši atpūšoties, taču nekad nedrīkst aizmirst par pienācīgu aizsardzību pret saules stariem, izsludinot Melanomas dienas, atgādināja šīs slimības pacientu biedrības “Soli priekšā melanomai” dibinātāja Sondra Zaļupe.

Ļaundabīgais audzējs melanoma katru gadu tiek atklāts vairākiem simtiem Latvijas iedzīvotāju. Lai pievērstu uzmanību šai slimībai un laicīgai tās atklāšanai, biedrība “Soli priekšā melanomai” kopā ar dermatologiem rīko Melanomas dienas.  

Gluži kā visas jomas, arī šī pasākuma norisi ietekmē ārkārtējā situācija, taču ierobežojumi  neliedz cilvēkus informēt par to, kā pasargāt sevi no saules. Biedrība šogad rīko kampaņu “Balts arī ir skaisti”.

“To neviens nav atcēlis – saulē ilgi uzturēties ir bīstami joprojām. Kopā ar dermatologiem visa mēneša garumā informēsim, kā sevi pasargāt. Redzam, ka arvien vairāk cilvēku pavada laiku ārā, nododas hobijiem, veido dārzus un dodas pastaigās, tāpēc vēl vairāk gribam informēt par to, ka ir svarīgi sevi un bērnus pasargāt no saules apdegumiem,” uzsvēra Zaļupe.

Būtiskākais nosacījums, dodoties ārā, ir pasargāt ādu no tiešiem saules stariem ar aizsargkrēmu vai apģērba, cepures un saulesbriļļu palīdzību.

Vaicāta, vai ārkārtējās situācijas dēļ melanomas pacientiem ir bijušas problēmas vajadzības gadījumā laikus vērsties pie ārsta, Zaļupe norādīja, ka biedrībai konkrēti gadījumi nav zināmi, vienlaikus atzīstot: “Cilvēki pandēmijas laikā mēdz atlikt dermatologa apmeklējumus, vēloties sevi pasargāt. Diemžēl tā nav pasargāšana, jo tam var būt arī letāls iznākums. Melanoma ir ļoti agresīva, tā mēdz būs ļoti strauja. Tāpēc aicinām neatlikt dermatologa apmeklējumu.”

Zaļupe informēja, ka laikā no 18. līdz 22. maijam būs iespēja apmeklēt dermatologu par samazinātu cenu, bet pensionāriem un maznodrošinātajiem - bez maksas. Vairāk informācijas par to varēs meklēt biedrības mājaslapā.   

Tāpat biedrība aicina iesūtīt melanomas pacientu stāstus par labajiem ārstiem, ko darīt zināmus plašākai sabiedrībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti