Kā labāk dzīvot

Tuvinām pavasarīgas sajūtas. Laiks diedzēt sēklas un uzturā lietot dīgstus!

Kā labāk dzīvot

Aknas var sabeigt sirdi!

Kā dzīvot "viegli", ja dzīvē ik uz soļa saskaramies ar grūtībām?

Somatopsiholoģija - jauna pieeja emocionālu problēmu risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vai ar grūtībām ir jācīnās un kas vispār ir grūtības? - šādus jautājumus sev uzdot jebkurš, saskaroties ar grūtībām, kas cilvēkus pavada mūža garumā. Jauna pieeja emocionālu problēmu risināšanā ir somatopsiholoģija jeb psihokatalīze, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot?" pastāstīja psiholoģes - hipnoterapeites un somatopsiholoģes Elita Zīle Legzdiņa un Svetlana Stepule.

Reizēm cilvēki dzīvo ilūzijās, ka tieši viņiem ir grūti un citiem ir labāk - un tad nepieciešama ģenerāltīrīšana savas dzīves ilūzijās. Ja dzīvē ik uz soļa cilvēki saskaras ar grūtībām un rodas vēlme dzīvot viegli, vajadzīgas pārmaiņas.

"To, kas notiek mūsu dvēselē, to uz āru parāda mūsu ķermenis. Mūsu prieks un satraukums atstāj “pēdas” mūsu ķermenī," Latvijas Radio skaidro Elita Zīle Legzdiņa.

"Emocijas ietekmē cilvēku," papildina Svetlana Stepule un norāda uz sevi, ka viņa ir pirmo reizi radio, ir uztraukusies un tāpēc viņai ir nedaudz piesmakusi balss.

Cilvēki zina daudzas lietas, bet uzskata, ka nav jēgas rīkoties, jo tas ir pārāk vienkārši. Taču visas ģeniālās lietas ir vienkāršas – atliek vien apsēsties, aizvērt acis un ieklausīties sevī! ...un kustēties. 

"Ceļš uz sevi, uz ieklausīšanos sevī ir grūts sākumā," atzīst kāda LR raidījuma "Kā labāk dzīvot?" klausītāja, bet tas pēc tam ir pats labākais ceļš, kā pasargāt sevi no apkārtējām negācijām un dzīvot ar saulainu smaidu sejā.

Ja pieceļoties no rīta garastāvoklis nav labs, tad arī izskats nav tīkams. Ieteikums pieiet pie spoguļa un savilkt sejas muskuļus smaidā. Tas ietekmē emocijas, sāk uzlaboties garastāvoklis... Var arī izmantot citas metodes, lai uzlabotu garastāvokli, lai nekoncentrētos uz sliktajām sajūtām un emocijām.

Tāpēc, lai arī nenāk smiekli, dažreiz der piespiest sevi savilkt sejas muskuļus smaidā un smiekli sāks nākt pēc dažām minūtēm, skaidro psiholoģes.

Emocionālo pašsajūtu uzlabo arī laba mūzika, kustības, piemēram, mājas darbi. Pat trauku mazgāšana var dot ķermenim nepieciešamās kustības, kas uzlabos omu un pašsajūtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti