Šogad Dabas koncertzālē apmeklētājus gaidīs ōss

Dabas koncertzāles apmeklētājus Viļķenes Ungurkalnā 27. jūlijā un Ogres Augstajos kalnos 3. augustā gaidīs ōss - no 14000 līdz 12000 gadus vecs ģeoloģisks objekts, lsm.lv pavēstīja pasākumu rīkotāji.

Ōsi ir zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Tos veido ledājūdeņu upju oļaini un smilšaini nogulumi. Vārds ōss cēlies no zviedru val. åsar. Īrijā tos sauc esker (senākas formas eskir, escar, eskar, no senīru val. eiscir). Latvijā tos vairāk pazīst ar nosaukumu kangari, kas no lībiešu val. tulkojams kā „smilšaina grēda cauri purviem”. Mūsu zemes lielākie osi ir Mazie Kangari, Lielie Kangari, Ogres Kangaru Augstie un Zilie kalni.

Dabas koncertzāle ir viens no vērienīgākajiem vides izglītības pasākumiem Latvijā.  Šos bezmaksas pasākumus rīko biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde. Katru gadu tos palīdz veidot arī citas valsts organizācijas un pašvaldības.

Pasākumu zinātnisko daļu jeb darbnīcas vadīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, Latvijas Valsts Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes un Daugavpils Universitātes pasniedzēji un studenti profesora Vitālija Zelča vadībā un liels skaits brīvprātīgo palīgu.

Emocionālo kulmināciju ar mūziku, gaismām un video projekcijām veidos Dabas koncertzāles mūzikas producents Ingus Ulmanis kopā ar citiem mūziķiem un pasākuma režisors Robertu Rubīnu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti