Smēķētāji reti zvana uz palīdzības tālruņiem atbalstam atkarības atmešanai

Smēķētāji gausi izmanto iespēju zvanīt uz cigarešu paciņām norādītajiem telefona numuriem, lai lūgtu palīdzību atmest smēķēšanu. Tā norāda Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Una Mārtiņsone.

Mēnesī caurmērā tiek saņemti aptuveni 100 zvani, ko Mārtiņsone vērtē kā zemu aktivitāti. Pārsvarā zvanītāji ir aktīvi smēķētāji, kuru atkarība no nikotīna vērtējama kā liela.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Una MārtiņsoneKristaps Feldmanis

  “Tālruņa mērķis ir palīdzēt zvanītājiem. Konsultanti piedāvā individuālu pieeju katram zvanītājām, izzinot gan viņa smēķēšanas paradumus, nikotīna atkarības līmeni nosakot, kā arī personīgo motivāciju atmest. Un kopā ar konsultantu tiek izstrādāts smēķēšanas atmešanas plāns, kura ietvarā tiek nostiprināta zvanītāja individuālā motivācija atmest, kāpēc viņš ir griezies pēc palīdzības.

  Kopīgi tiek nosprausti individuāli mērķi, kā smēķētājam virzīties tālāk, lai viņam izdotos atmest smēķēšanu,” stāsta centra pārstāve.

  Tāpat smēķētāji tiek informēti par dažādām palīdzības iespējām, kas ir pieejamas, tajā skaitā valsts apmaksāto narkoloģisko palīdzību, kā arī par dažādiem medikamentozās terapijas līdzekļiem.

  Zvaniem netiek piemērota paaugstināta maksa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti