Dienas ziņas

Vilcienu pieturās būvēs jaunus peronus

Dienas ziņas

Smiltenes novadā pēta skolu tīklu

​ Slimnīcās akūti nepieciešama asinsdonoru palīdzība

Slimnīcās vairākiem pacientiem akūti nepieciešamas donoru asinis

Slimnīcās vairākiem pacientiem ļoti akūti nepieciešama O- asins grupas asinis, tviterī vēstīja Valsts asinsdonoru centrs (VADC).

Tāpat, saskaņā ar VADC centra sniegto informāciju, nepieciešams atjaunot arī A+/- un B- asins grupu krājumus.

Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem derīga pase, eID karte vai jebkurš cits personas apliecinošs dokuments, kurā norādīts vārds un uzvārds, personas kods un fotogrāfija.

Jau tradicionāli rudens sākums ir sezona, kad donoru palīdzība tiek gaidīta visvairāk.

VADC direktore Egita Pole Latvijas Televīzijai norādīja: "Sākoties skolas laikam, visvairāk trūkst 0 grupas asiņu, kas ir visuniversālākās. Šis septembris ir sācies ar ļoti sarežģītiem gadījumiem abās slimnīcās."

Direktore arī norādīja, ka atvaļinājumu sezonai beidzoties, sācies darbs pie plānveida operācijām: "Ar pilnu jaudu sākušās plānveida operācijas slimnīcās un sācies ikdienas darbs, ko redzam asins krājumu pieprasījumā no slimnīcām. Asins pieprasījumi parasti notiek viļņveidīgi," skaidroja Pole.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. "Jāpārdomā, kādi medikamenti pēdējo nedēļu laikā lietoti un vai nav bijuši ceļojumi uz eksotiskām valstīm, jo pēc dažu valstu apmeklēšanas pirms asins ziedošanas mazliet jānogaida," piebilda VADC direktore. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Informācija par tuvākajiem izbraukumiem, kā arī pastāvīgajām ziedošanas vietām pieejama VADC tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti