Panorāma

Reida laikā aizmūk, bet sods būs

Panorāma

Pēc smagas koronakrīzes tūrisms Sāremā atgriežas ar jaunām vēsmām

Izbaudot karsto laiku, jāatceras par drošību

Slimnīcās nonākuši jau 16 karstuma upuri; aicina atcerēties par drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēdējā laikā saule un siltums mūs lutinājuši un laiks ir ļoti piemērots vasaras prieku baudīšanai. Taču ar karstumu joki mazi, tādēļ nevajadzētu aizmirst arī par piesardzību.  Kopš pagājušās piektdienas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests slimnīcās nogādājis jau 16 cilvēkus, kuriem karstais laiks izraisījis nopietnas veselības problēmas.   

Gaisa temperatūrai sasniedzot un pārsniedzot 28-30 grādus, cilvēkiem jāsāk ievērot piesardzību, lai izvairītos no pārkaršanas un karstuma dūriena, atgādina mediķi.

Pēdējās nedēļas laikā bijušas vairākas dienas, kad šāda gaisa temperatūra pārsniegta.

Diemžēl netrūkst cilvēku, kas pārvērtējuši savas spējas un kam nācies lūgt mediķu palīdzību. Kopš pagājušās piektdienas NMPD darbinieki ārstniecības iestādēs nogādājuši 16 cilvēkus, kuriem karstuma dēļ kļuvis slikti. Īpaši bīstams šis karstums ir maziem bērniem, cilvēkiem ar sirds un asinsvadu saslimšanām, kā arī senioriem.

“Piemēram vakardien slimnīcā nogādājām četrus šādus cilvēkus. Bija viena gados vecāka kundze, kura bija ilgstoši strādājusi siltumnīcā. Tas arī iezīmē tādu tendenci, ka gados vecāki cilvēki izvēlas ne to piemērotāko laiku, lai strādātu dārza darbus, un pēc tam jāvēršas pēc palīdzības,” stāstīja NMPD pārstāve Sarmīte Skujiņa.  

Karstuma dūrieni bieži gadās brīvdienās, kad cilvēki vairāk uzturas ārā. Taču arī ģimenes ārstus šajās dienās grūtāk sasniegt, tādēļ NMPD mediķi aicina cilvēkus, parādoties tādiem simptomiem kā galvassāpes, reibonis, slikta dūša, zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, bet, ja pašsajūta vēl pasliktinās, sākas vemšana, tad gan jāzvana uz ārkārtas tālruni 113.

LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis norāda – karstums turpināsies vismaz līdz jūnija beigām, jūlija sākumam, bet tas varētu kļūt paciešamāks.

“Šī nedēļa, kad karstums no Jāņu dienas atkal pastiprināsies, būs tāda labāka pagājušās nedēļas versija – karstums būs, bet nebūs tik mitrs gaiss. Nebūs tik tveicīgs un nebūs to postošo negaisu, kas bija pagājušajā nedēļā.

Šonedēļ karstums pēc 24. jūnija nāks no Skandināvijas puses. Tas būs mazliet padzisis. Pagājušajā nedēļā mums bija pa taisno no Melnās jūras, kur ir ļoti mitrs un tveicīgs,” pastāstīja Bricis.  

Īpaši karstajām vasaras dienām mediķi iesaka izvēlēties gaišas krāsas apģērbu un neaizmirst par cepuri, kā arī jādzer daudz ūdens.

Ja kaut kur jābrauc ar mašīnu, tā vispirms kārtīgi jāizvēdina. Taču vislabākais šādā laikā būtu nebraukt nekur, bet dienas karstākās stundas pārlaist vēsās telpās.

Ja tomēr jādodas ārā, tad ieteicams uz ādas uzklāt sauļošanās krēmu ar saules aizsardzības indeksu, sākot no 30 SPF un uz augšu, lai izvairītos no apdegumiem, kas organismam neļauj pienācīgi atbrīvoties no liekā siltuma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti