Skolēniem neiesaka, bet bērnudārznieki drīkst! Bērnudārzu apmeklējumam salā aizliegumu nav

Vakar, 8. februārī, ziņoja, ka aukstā laika dēļ daudzviet Vidzemē un Latgalē 1.- 6. klašu skolēniem ir atļauts neapmeklēt skolu. Bērnudārznieki uz dārziņiem var doties droši, lielākā aukstumā āra pastaigas nenotiks vai tiks ierobežotas.

Ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 10 °C, pastaigas svaigā gaisā netiek organizētas bērniem, kas jaunāki par trim gadiem, saka Ministru kabineta noteikumi.

Pedagoģe, Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības  un “KreaKids” vadītāja Daina Kājiņa, komentējot Ministru kabineta prasības, saka, ka lēmumu vienmēr pieņem cilvēks, likums palīdz nosargāt robežas.

Atbildīgi pedagogi pirms došanās laukā novērtēs laika apstākļus, iespējams, saulainā bezvēja dienā arī aukstākā laikā var doties ārā.

Tas pats attiecināms arī uz noteikumiem par iespēju neapmeklēt skolu. Daina Kājiņa uzskata, ka tad, ja bērnu ar autobusu no mājas durvīm līdz skolai nogādā, aukstais laiks nav šķērslis skolas apmeklēšanai.

Pirmsskolas izglītības iestādes, Montesori izglītības un attīstības centra "Kates skola" dibinātāja Gunita Galiņa-Kalniņa portālam lsm.lv stāsta, ka aukstajā laikā var novērot, ka daži vecāki mazākos bērnus uz dārziņu neved, izvēlas palikt mājās, ja vien tāda iespēja ir.

Bērnudārzā laikā, kad ārā temperatūra pārsniedz  mīnus 10 grādus, bērni nedodas āra pastaigās.

Arī tad, kad gaisa temperatūra ir vien mīnus pieci grādi, pirms doties ārā, audzinātāji pārliecinās, vai vējš nav pārāk griezīgs, lai dotos pastaigās.

Gunita Galiņa-Kalniņa, stāsta, ka ir vecāki, kuri pievērš uzmanību laika apstākļiem, jautā, vai bērni plāno doties ārā, izrāda par to interesi. Daudzi vecāki uzticas audzinātājām un īpašu interesi par āra pastaigām un laika apstākļiem neizrāda. Bērnudārza audzēkņu vecāki parasti ļoti atbildīgi bērnus ģērbj atbilstoši laika apstākļiem. Tomēr gadās, ka kāds aušīgāks vecāks nav pamanījis, kādi laika apstākļi ir aiz loga un bērns saģērbts nepiemēroti. Arī tā nav liela nelaime, jo bērnudārzā esot rezerves apģērbu fonds, ja nepieciešams, var piemeklēt ko atbilstošu.

Ziema pie mums nav gara, bērni vēlas izbaudīt ziemas priekus, vecākiem vien rūpīgi jāuzmana, lai bērnu apģērbs būtu laika apstākļiem piemērots.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti