Skeptiski uzņem piedāvājumu apgūt svešvalodu divās stundās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Internetā sola apgūt jaunu svešvalodu divās nedēļās. Ir pat cilvēki, kas sola to izdarīt divās stundās. Sludinājumi, kas sola neticamā ātrumā bez problēmām apgūt kādu svešvalodu, mēdz mulsināt. Citi svešvalodu cenšas iemācīties gadiem un tā arī nespēj tajā brīvi runāt. 

Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija" centās noskaidrot, cik vārdu jāiemācās, lai varētu valodu lietot.

Tas ir dīvains jautājums," atzīst kāds uz ielas sastaptais un apšauba to, vai ar 100 vārdiem pietiek, lai sāktu lietot valodu.

"Atkarībā no valodas," vērtē kāds cits. Angļu valodā vajagot tūkstošus: "Es pati mācos japāņu valodu, tāpēc es zinu, ka man vajag 6000. Angļu valodā, man šķiet, vajag mazāk, lai varētu viegli saprasties ar citiem cilvēkiem."

"Lai teiktu, ka protu svešvalodu, jāzina vārdi tūkstošos, simtiem nepietiks."

Izrādās, valodu varot iemācīties divās stundās.

"Jā, mēs apmēram vienā vakarā iemācījāmies alfabētu, varējām pateikt labdien un tā tālāk. Varējām jau kaut ko saprast. Man šķiet, ka var divās stundās iemācīties," par korejiešu valodas apguvi stāsta procesā iesaistītais, kurš novērojis, kā puisis apguvis islandiešu valodu divās dienas. Tas esot bijis ātri. Valodu var iemācīties arī pusgada laikā.

"Divās stundās ir iespējams apgūt jebkuras svešvalodas pamatus. Jā, es gribu uzsvērt - pamatus. Ir milzīga atšķirība, kas ir pamati, jo apgūt valodu pilnībā nav vispār iespējams," sacīja Marvela Greja metodes autors Vilnis Baltiņš, kurš ir izstrādājis pats savu ātro valodas mācīšanās metodi, ko nodēvējis par Marvela Greja metodi.

Metode balstās uz to, ka visu valodu pamati ir identiski. Un svešvalodas pamati ir tas, kas nodrošina mūsu pamatvajadzību apmierināšanu.

Tātad, lai apmierinātu savas pamatvajadzības, ir jāapgūst pavisam maz. Tie ir apmēram 100, 120 vārdi.

"A1 līmeni divās nedēļās, mācoties astoņas stundas dienā ar ļoti labiem instruktoriem un dzimtās valodas vidi, varētu iemācīties divās nedēļās," sacīja Latvijas Universitātes (LU) asociētā profesore Vita Kalnbērziņa: "Zemākais līmenis skaitās 1000 vārdi. Ar 300 jau varētu sākt kaut ko saprast, bet 1000 jau var sākt lietot un arī diezgan labi saprast."

Simtvārdu metodi Vilnis esot izdomājis, sēžot Parīzē uz soliņa un apjaušot, ka nespēj sazināties ar vietējiem.

Tad viņš esot sapratis, ka izdzīvošanai pietiktu ar pašiem elementārākajiem vārdiem.

"Ja mājās ir olas, milti un piens, tad viena saimniece var uztaisīt piecus ēdienus, bet citai vienkārši rokas nolaižas. Vieni un tie paši resursi, tikai jautājums, ko mēs ar viņiem iesākam. Ar šo metodi ir tieši tāpat. Minimāli resursi, kurus pareizi izmantojot, mēs varam nodrošināt pamatvajadzību apmierināšanu," optimistisks ir Vilnis: "Ja jūs gribēsiet apspriest finanšu problēmas, kredītprocentus vai mākslas galerijā apspriest krāsu spēli kādā konkrētā mākslas darbā, tad nepietiks ar šo metodi, tur jāmācās ir vairāk, taču, lai mākslas galerijā nopirktu biļeti un tur tiktu iekšā - jā, to var!"

Piemēram, "Angļu - Latviešu vārdnīcā" ir apmēram 85 000 vārdu. Var tikai iedomāties, kādas būs valodas zināšanas, ja lietosiet tikai tos vārdus, kas ir apmēram vienā lapā...

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti