4. studija

Spiegu istaba

4. studija

Karuseļi

Skeiteri

Skeiteri aktīvi izmanto Nacionālās bibliotēkas apkārtni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēdējos gados Rīgā uzbūvēts ne viens vien skeitparks, taču paši ekstrēmo sporta veidu cienītāji savu prasmju pilnveidošanai neizmanto tos, bet pavisam citus objektus. Reizēm iedzīvotāji ir neizpratnē par jauniešu pulcēšanos pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB).

Kāds raidījuma "4. studija" skatītājs iesūtījis video ar skeitbordistiem, kas pulcējas pie jaunās bibliotēkas, un vaicāja: "Vai šādi tiešām netiek bojāta par vairāk nekā 250 miljoniem eiro celtā Gaismas pils?"

"Protams, ikviens ir pamanījis, ka šeit jaunās bibliotēkas pieguļošajā teritorijā šo vietu ir iecienījuši arī dažādu ekstrēmo sporta veidu piekritēji, tas ir, skrituļslidotāji un skeitbordisti. Taču LNB attieksme pret viņiem ir neitrāla," sacīja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

No bibliotēkas neviens sketeris, ja vien tīši neko nebojā, projām dzīts netiek.

"Protams, mēs varam skatīties, ka uz vienas otras flīzes varbūt ir kāda vizuāla nepilnība. Bet tad būtu jāsaka, ka tā drīzāk ir radusies flīžu fragmentu uzstādīšanas procesā," pavēstīja LNB pārstāvis Zilberts.

Populāras ekstrēmo sporta veidu cienītāju izklaides vietas ir arī Rīgas pieminekļi.

"Gan pie Raiņa pieminekļa ir iecienīta vieta, gan pie Kalpaka pieminekļa. Bet šeit jāsaka, ka tīri tādus fiziskus bojājumus pieminekļiem mēs neesam konstatējuši. Šeit vairāk varētu runāt varbūt par to, ka tas ir ētiskas dabas jautājums," sacīja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvis Jānis Asaris.

Bibliotēka skeiterus prom nedzen. Arī Raini neviens nebojā, taču no dārgajiem skeitparkiem nav plānots atteikties.

"Visticamāk, ka to nav pietiekami. Tā ir cilvēku pašu iniciatīva, viņi savās apkārtnēs varētu nākt ar saviem priekšlikumiem, kur viņi redz to, un ir dažādi veidi, kā var arī pašvaldība skatīties, vai var palīdzēt realizēt šīs idejas," pauž Rīgas Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Ivo Dubkevičs.

Tuvā nākotnē ir plānots atvērt vēl vienu betona skeitparku - Miera dārzā, taču jaunieši šos skeitparkus aktīvi neizmanto.

"Tam noteikti ir vairāki iemesli. Sāksim ar to, ka arhitektūra ir paredzēta tieši tam, lai mēs varētu to darīt. Otrs ir tas, ka viņi mūs te aicina, viņi grib, lai mēs te uzturamies - atnāc pabraukāt, un varbūt ieej bibliotēkā un iemācies kaut ko," pastāstīja kāds no skeiteriem pie LNB.

"Sajūtas šeit ir kā ārzemēs," papildina cits sastaptais jaunietis: "Tiešām te izskatās kā Barselonā. Vēl viens solis tuvāk Eiropai."

"Šeit ir unikālas konstrukcijas, tādas, kas nav skeitparkā," bibliotēkas priekšrocības skaidro jaunietis: "Un tas, ka šie sporta veidi ir radušies ielās. Kad tie sākās, tad nebija skeitparki. Mēs meklējām kāpnes, caurules, visu, kas šeit ir atrodams.

Bibliotēka to mums ir iedevusi."

Ja skeitbordists, kas bojā soliņu, patiešām ir problēma, tad, lūk, arī risinājums. Šādus te āķīšus var novietot ne tikai uz soliņiem, bet arī pie pieminekļiem.

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti