Rīta Panorāma

Izstāde «Vāze jūgendstilā»

Rīta Panorāma

Brīvdabas mūzikas un mākslas festivāls «Komēta» piedāvās plašu programmu

SPKC aicina pievērst uzmanību skaistumkopšanas pakalpojumu drošībai

Skaistumkopšanas «kaktu kantoros» ar veselību regulāri riskē 13 % iedzīvotāju

Lai arī 79% cilvēku apgalvo, ka viņiem ir būtiska higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas laikā, 13% Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus “mājas apstākļos”, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā aptauja. Par riskiem, kādiem sevi cilvēki tādējādi pakļauj, intervijā Latvijas televīzijai stāstīja SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Maija Pauniņa un  Latvijas Tetovēšanas biedrības pārstāvis Kārlis Ulmanis.

SPKC turpina pērn aizsākto kampaņu “Uzticies pārbaudot!” Daira Zīle
Par skaistumkopšanas pakalpojumu kvalitātes standartiem, prasībām un riskiem atgādina SPKC kampaņa "Uzticies pārbaudot!", ko sāka pērn un turpina šogad.

 

“Mikropigmentācija, kosmētiskās injekcijas, manikīrs un pedikīrs - šo procedūru laikā notiek ādas traumēšana. Ja netiek vai tiek nepilnīgi ievēroti drošības pasākumi, ir augsts risks infekciju slimību izplatīšanai. Tādējādi var nodot B un C hepatītu, dažādas bakteriālas infekcijas,” uzsvēra SPKC pārstāve Pauniņa.

Tetovēšanas biedrības pārstāvis Ulmanis vērsa uzmanību uz to, ka cilvēki nereti neapzinās risku, kādam sevi pakļauj, izmantojot nelegālus tetovēšanas pakalpojumus mājas apstākļos. “Cilvēki neapzinās, ka var nopirkt krāsas, kas nav paredzētas tetovēšanai, arī mašīnītes ir dažādas. Tas viss internetā ir iespējams,” uzsvēra Ulmanis.

SPKC kampaņa "Uzticies pārbaudot!"

Lai pārliecinātos par skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzēja kvalitāti, pirms tā saņemšanas Pauniņa mudināja SPKC mājaslapā pieejamā skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstā pārliecināties, vai sniedzējs ir reģistrējies. Savukārt pakalpojuma sniegšanas vietā jāpievērš uzmanība, vai salons ir tīrs, vai tur ir izlietne ar dezinfikcijas līdzekli, ziepēm un vienreiz lietojamām salvetēm, vai virsmas ir tīras, vai telpa, kur sniedz pakalpojumu, ir nodalīta, vai meistars mazgā un dezinficē rokas.

SPKC veiktā aptauja liecina, ka pērn skaistumkopšanas pakalpojumus izmantojis katrs otrais Latvijas iedzīvotājs. Lai arī 79% aptaujāto norādījuši, ka viņiem ir būtiska higiēnas prasību ievērošana, izvēloties skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju, 13% Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus “mājas apstākļos”. Turklāt 45% jeb gandrīz katrā otrajā no Veselības inspekcijas pārbaudītajām pakalpojumu sniegšanas vietām pērn konstatētas dažāda veida neatbilstības higiēnas prasībām.     

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti