Siltā ziema netraucē baudīt ziemas priekus Rīgas centrā

Ziemai neraksturīgi siltie laika apstākļi nelutina ziemas sporta veidu mīļotājus. Taču iespēja slidot uz mākslīgā ledus ir vairākās Latvijas pilsētās, piemēram, Daugavpilī, Jelgavā un Rīgā. Tie, kas ņem līdzi savas slidas, var slidot bez maksas, savukārt pārējiem slidot gribētājiem jāmaksā par slidu īri.

Pēcpusdienā Esplanādes slidotavā uz ledus ir aptuveni 30 cilvēku. Pārsvarā tie ir skolas vecuma bērni un jaunieši no netālu esošajām skolām. Viņi slidotavā iegriezušies pa ceļam uz mājām. Pirms desmit minūtēm tīrītais ledus ātri vien palicis nelīdzens. To slidotāji ievērojuši un sauc par galveno slidotavas mīnusu.

Lielākajai daļai bērnu līdzi atnākuši arī mammas un tēti, kas bažīgām acīm vēro viņus no slidotavas malas. Ir arī tādi slidotāji, kas uz Esplanādes slidotavu nākuši vairākkārt.

"Vakar vakarā mēs bijām diezgan vēlu. Bija diezgan draņķīgs ledus, bet savādāk ļoti labi, cilvēki priecīgi, slido. Sākumā bija daudz, bet tad vēlāk uz deviņiem, stundu pirms slēgšanas bija ļoti komfortabli. Tagad es skatos... Izskatās... Katrā ziņā – nevienu sadursmi neesmu redzējis, kaut kā visi pamanās veiksmīgi respektēt," stāsta kāds slidotājs.

Slidotavas darbinieks Agris stāsta, ka vislielākā burzma slidotavā sākas tieši pēcpusdienā, kad arī esot visgrūtāk nodrošināt ledus kvalitāti.

"Tas tiek pēc skata tīrīts. Vai kāds, piemēram, atnāk un pasaka, ka ir jātīra, vai pašiem liekas, ka ir jātīra. Bet tā tas reizi stundā tiek tīrīts. Ja ir cilvēku vairāk, tad, protams, vairākas reizes," klāsta Agris.

Lielākā daļa apmeklētāju izvēlas nākt ar savām slidām, galvenokārt tāpēc, ka tad par slidotavu nav jāmaksā.

"Teiksim, no gadiem 12-17 ir tā lielākā vecuma grupa, varētu būt tie skolnieki. Jo viņi jau nāk te pie mums daudzus gadus pēc kārtas, viņi jau zina, grupiņas nāk. Tie paši cilvēki, kas bija pagājušogad un aizpagājušogad, jau ilggadēji klienti, tā teikt," atklāj slidotavas darbinieks.

Veidot bezmaksas slidotavu pilsētā ir tradīcija jau aptuveni desmit gadus. Slidotava savu vietu vairākkārt ir mainījusi. Tā atradusies gan Rātslaukumā, gan Doma un Līvu laukumos, Spīķeros, taču šogad atkal atgriezusies Esplanādē, stāsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

"Slidotavu izmanto tādēļ, ka tā atrodas pašā pilsētas centrā. Arī labi tas, ka šo slidotavu var izmantot centrā esošās skolas savām sporta nodarbībām, ko daudzas skolas jau ir norādījušas, ka labprāt darītu. Protams, ka bērniem šī sporta nodarbība paliek interesantāka, ja viņi var darīt kaut ko ārā svaigā gaisā," uzskata Vilde.

Kad ārā temperatūra būs zem nulles, Rīgā iecerēts uzturēt arī piecas dabiskās slidotavas. Šādu iniciatīvu izrādījušas Rīgas mikrorajonu skolas, un slidotavas atradīsies pie izglītības iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti