Ārpus Rīgas

''Bauskas Dzīves'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par Bauskas jaunā zīmola pētījumu

Ārpus Rīgas

"Neatkarīgo Tukuma Ziņu" redaktore Ivonna Plaude par Kandavas internātskolas nākotni

Sievietes veselībai prioritāte arī Latgalē - atklāts „labais kabinets sievietēm”

Sievietes veselībai prioritāte arī Latgalē - atklāts «labais kabinets»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šomēnes Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sāka jauns kabinets ar jaunu diagnostikas aparatūru. Tas ir kolposkopijas kabinets, kura mērķis ir dzemdes kakla slimību agrīna diagnostika un ārstēšana.

Šāda aparatūra ar valsts atbalstu līdz šim bijusi iegādāta Rīgā un Liepājā, un nu arī Latgales reģiona sievietēm Daugavpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā ir iespēja bez maksas veikt izmeklēšanu, noteikt diagnozi un slimības gadījumā uzsākt ārstēšanos. Tas ir galvenais šī kabineta mērķis – mudināt sievietes pārbaudīt savu veselību un dot tām cerību, jo šī slimība ir ārstējama, svarīgākais ir laikus griezties pie ārsta, uzsver mediķi.

Kolposkopija daudziem Latvijā ir svešvārds, bet tieši no šiem izmeklējumiem nereti atkarīga ne tikai veselība, bet arī dzīvība, vedot rādīt tikko kā iegādāto kolposkopijas aparātu, stāsta Daugavpils reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja Iveta Liepa, uzsverot, ka

dzemdes kakla vēzis ir mūsdienu sievietes liela problēma – tas ir ļaundabīgs audzējs, kas pēc medicīniskās statistikas datiem ir ceturtais izplatītākais vēzis sieviešu vidū.

''Dzemdes kakla vēzis ir viena no visbiežākajām onkoloģiskajām saslimšanām, un ir skaidrs, ka mūsu statistika neatbilst nekādam pasaules standartam: salīdzinot ar Eiropas datiem, var uzskatīt – profilakse vispār nenotiek. Līdz ar to jebkurš solis, kas ir ceļā uz to, lai profilaksi veiktu daudz veiksmīgāk, ir apsveicams un ārkārtīgi nepieciešams, jo tā nav vienkārša slimība, tā ir nāvējoša slimība... Šis aparāts ir viens no posmiem, kas nepieciešams, lai konstatētu vēzi agrīnā stadijā,'' saka Liepa.

Kolposkopijas kabineta vecmāte Janīna Grigorjeva ir tā, kura pieņem pirmās klientes no visa Latgales reģiona. Te izmeklējumi ir sava veida cerība sievietēm, kuras rūpējas un interesējas par savu veselību, to sarunā apliecina gan Janīna Grigorjeva, gan Iveta Liepa. Te viņas tiek iedrošinātas, informētas par tālāko ārstēšanu.

''Šajā kabinetā dod informāciju par tām stadijām, kuras pilnīgi noteikti ir ārstējamas, pat par tām, kas vēl nemaz nav ļaundabīgas. Te ir ''labais kabinets'', kur neviens neko sliktu nepateiks, vien to, ka jūs esat ārstējama,'' skaidro Liepa.

„Nezināju ne ko par šo slimību, nezināju, ka vajag izmeklēties,” par dzemdes kakla vēzi teic Jūlija. Pēc mediķu teiktā, līdzīgi saka ne viena vien sieviete. Taču

ļoti svarīga ir laicīga vēršanās pie ārstiem, un tieši ginekologs būs tas, kas norīkos sievieti uz izmeklējumiem kolposkopijas kabinetā, kuri nu ar šo gadu bez maksas būs pieejami arī Latgales sievietēm Daugavpils slimnīcā.

Kabinetā diagnostiku dienā varēs veikt astoņas sievietes. Strādājot trīs reizes nedēļā, ar jauno aparātu izmeklējumus šajā kabinetā mēneša laikā varēs veikt gandrīz 100 reģiona sievietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti