Saullēkta talkā sakops Lielās Ķemeru tīreļlaipas apkārtni

Sestdien 25.aprīlī plkst 5 Lielās talkas ieskaņā sāksies Saullēkta talka Ķemeru nacionālajā parkā, kuru organizē biedrība "Dabas draugi" ar mērķi kopīgiem spēkiem savākt vismaz 10 maisus ar atkritumiem, kas, atpūtnieku izkaisīti ap laipu taku, traucē iepazīt purva ainavu.

Talciniekiem pastaigā cauri Lielajam Tīreļpurvam būs iespēja uzzināt interesantu informāciju par purva un tā iemītnieku dzīvi. Savās zināšanās par purva dzīvi dalīsies biedrības dibinātājs Arvis Ozoliņš. Talkas noslēgumā iecerēts izstrādāt idejas, kā veicināt atpūtnieku vēlmi parka apmeklējuma gaitā paņemt līdzi savas izlietotās čipšu pakas, tējas krūzes, izsmēķus un citus atkritumus.

Biedrība reizi mēnesī Ķemeru nacionālajā parkā organizē Saullēkta pārgājienus un rūpējas par gružu savākšanu. Pārgājienu dalībniekiem tiek skaidrots, ka, ejot cauri nacionālajam parkam, vienmēr ir jārūpējās, lai vide pēc cilvēku apmeklējuma paliktu mazliet skaistāka, nekā tā bija pirms tam. Ir jāpaņem līdzi savi atkritumi un arī vismaz daļa no tiem, kas bijuši izkaisīti ap laipu pirms pastaigas.

Saullēkta talkai tiks sarūpēti speciāli darbarīki, lai varētu aizsniegt arī tos gružus, kurus ikdienā, nenokāpjot no laipas, nav iespējams aizsniegt.

Tikšanās vieta sestdien 25. aprīlī plkst.5 būs Slokā pie degvielas uzpildes stacijas "Statoil". Lai varētu saglabāt saullēkta pārgājiena atmosfēru, mērenu klusumu un veiksmīgi sadarboties, Saullēkta talkas dalībnieku skaits ir ierobežots līdz 20 dabas draugiem. Dalības maksa - 10 eiro - tiks izlietota talkošanas inventāra sagādei un kopīgu brokastu sagatavošanai. Jauniešiem, kuri vēl nepelna, tiek nodrošināts transports uz Saullēkta talku no Rīgas, Jūrmalas vai Ķemeriem. Viņiem dalības maksa nav jāmaksā. Papildu informācija, kā labāk sagatavoties Saullēkta talkai, tiks izsūtīta dalībniekiem personīgi. Pieteikšanās Saullēkta talkai notiek līdz 20.aprīlim, rakstot e-pastu uz [email protected]

Biedrība "Dabas draugi" ir brīvprātīga jauniešu organizācija, kuras misija ir veidot radošu vidi, kurā aktīvi jaunieši varētu paust savu dabas mīlestību, radot jaunas aktīvās atpūtas iespējas Latvijā, un skaidrot aktīvās atpūtas priekšrocības sabiedrībā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti