Saslimstība ar ērču pārnēsātajām slimībām būtiski nav mainījusies

Šogad ar ērču pārnēsātajām slimībām saslimušo skaits būtiski neatšķiras no pagājušā gada, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Pirmajos sešos mēnešos ir reģistrēti 17 ērču encefalīta, 74 Laimas slimības un seši ērlihiozes gadījumi.

SPKC pārstāvji gan norāda, ka pagaidām vēl ir grūti spriest par saslimstības palielināšanos vai samazināšanos, jo jāņem vērā inkubācijas periods. Ērču aktivitāte kopš pavasara ir mazliet kritusies, taču no tām joprojām ir jāuzmanās, stāsta Slimību profilakses un kontroles centra epidemoloģe Antra Bromane:

"Mums sastopamajām ērcēm ir divi aktivitātes pacēlumi – viens ir pavasarī, maijā, jūnijā, otrs ir rudenī, vairāk uz augusta beigām, septembrī, bet pa vasaru ir neliels ērču aktivitātes kritums. Bet tas nav tik izteikts. Ērces tomēr Latvijā ir, un no tām ir jāuzmanās, ejot visur, kur ir ērcēm piemēroti dzīves apstākļi. Tas ir pirmkārt mežos, krūmājos un pļavās, kur ir ilgstoši neizpļauta zāle. Tādās pļavās iebrienot saplūkt puķes, vienmēr ir jānodrošinās, un jānodrošina tieši potīšu rajoni, kur ērces visbiežāk tiek zem apģērba."

Kā uzsver SPKC speciālisti, lai izsargātos no ērču encefalīta, būtiskākais profilakses pasākums ir savlaicīga vakcinācija. Vakcinācija īpaši nepieciešama personām, kuras regulāri apmeklē mežus un krūmājus, kā arī tūristiem, kuri apmeklē ērču encefalīta endēmiskos rajonus. Tomēr arī vakcinētām personām jāpielāgo apģērbs tā, lai ērce zem tā nevarētu tikt, jo vakcinācija pasargā tikai no ērču encefalīta, bet ne no pārējām ērču pārnestajām slimībām - Laimas slimības un ērlihiozes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti