Dienas ziņas

Šodien Liepājai 390. dzimšanas diena

Dienas ziņas

Rundāles pilī uzziedējis banānkoks

Iebilst pret riepu pārstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Salgalē iebilst pret riepu pārstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Pirms diviem gadiem Ozolnieku novada Salgalē  sāka pārstrādāt nolietotās riepas un iegūt eksporta produktu - pirolīzes eļļu. Tagad uzņēmēji vēlas pārstrādāt astoņas reizes vairāk riepu, kā arī attīrīt piesārņoto ūdeni un grunti. Tomēr salgalieši ir pret paplašināšanos un vāc tam parakstus, jo dažādi pārkāpumi ir bijuši jau līdz šim un  uzticība uzņēmējiem ir zudusi.

2013. gadā  Ozolnieku novada Salgalē ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras finansiālo atbalstu darbu sāka pirmā riepu pārstrādes rūpnīca. Jau tolaik daudziem tās izveide nebija pa prātam, tomēr tuvāko māju iedzīvotāji iebildumus necēla. Tagad situācija mainījusies.

„Pret tāpēc, ka vidi piemēslo, un arī visas tās gāzes… Tā smaka nāk uz mūsu pusi, kā vējš pagriežas, un nav iespējams elpot,” stāsta  Salgales iedzīvotājs Andris Pavārs.

 Uzņēmumam ''E Daugava'' pārmet arī piesārņotā ūdens attīrīšanas notekūdeņu nopludināšanu, un nofotografēta arī atkritumu dedzināšana. Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vadītājs Hardijs Verbelis atzīst, ka problēmas ir bijušas, tāpēc uzņēmuma darbība līdz šodienai  bijusi apturēta:

„Par gruntsūdeņiem - mūsu rīcībā nav faktu, kas liecinātu, ka ir kaut kādi pārsniegumi. Ir jautājums par smakām, uzsākot pirolīzes procesu, ko mēs kontrolējam un no 6.februāra sastādīti divi administratīvo pārkāpumu protokoli.”

Tagad  uzņēmumam uz pusgadu izdota atļauja, kas ļauj  eksperimentālā kārtā palielināt jaudu.

Eksperimenta rezultāti tiks apkopoti un pievienoti ietekmes uz vidi novērtējumam, kas nepieciešams, lai uzņēmums varētu  pārstrādāt astoņas reizes vairāk riepu un attīrīt 30 000 kubikmetru piesārņotā ūdens, kas ir 10 reižu vairāk nekā līdz šim; kā arī uzsākt grunts un būvatkritumu mazgāšanu.

„Mums nav nekāds gudrons, tās ir dūņas, kas nāk no attīrīšanas iekārtām. Produkts, ko mēs jau iepriekš esam radījuši - pirolīzes eļļa, kas ir eksportspējīga prece, ko mēs jau šobrīd eksportējam uz Holandi un uz Lietuvu,” uzņēmumu aizstāv SIA''E-Daugava'' pārstāvis Andris Laškovs.

Taču iepriekšējos gados pieredzētais  bija darījis savu, un uz sabiedrisko apspriešanu sanākušie vairs nebija pārliecināmi par uzņēmuma darbības nekaitīgumu Salgalei.

„Mēs jau saprotam, ka Latvijai tas ir vajadzīgs, bet viens ir jautājums, kādi uzņēmumi šo attīsta, vai viņi ievēro visas prasības. Ja viss tiktu ievērots, varbūt būtu pavisam savādāks tas process un attieksme iedzīvotājiem,” spriež Salgales iedzīvotājs Kaspars Šucs.

Pretenzijas un ieteikumus Vides pārraudzības valsts birojā salgalieši var iesniegt līdz 25. martam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt