Saleniekos cēlies ūdens līmenis; evakuēta grūtniece (papildināts 16:57)

Salaspils pagasta Saleniekos cēlies ūdens Mazās Juglas upē, no applūdušajām mājām evakuēta grūtniece, bērns, divi pensionāri un suns, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD).

Naktī uz 17.oktobrī Salaspils novada pašvaldības policijai viens pēc otra sākuši zvanīt iedzīvotāji, ziņojot, ka viņu mājas skāris ūdens no pārplūdušās Mazās Juglas. Rīta pusē situācija kļuvusi ļoti nopietna, informē "Apriņķis.lv". Plūdi visvairāk skāruši trīs teritorijas – Saleniekus, Avotus un "Vācu kalnus". 

Mazās Juglas plūdu dēļ trauksme Salaspils pagastā - ūdens skāris jau 60 māju. 

"Salaspils novadu šī dabas stihija skārusi, visticamāk, Ogres novada Suntažos pārrautā dambja dēļ, līdz ar ko ūdens līmenis upē patlaban ir vēl augstāks nekā pavasara palos, turklāt vēl turpina kāpt," informēja Salaspils novada domes speciāliste darba aizsardzības, ugunsdrošības un civilās aizsardzības jautājumos Dzintra Mūrniece.

"Deviņos saņēmām informāciju, ka Saleniekos applūdušas mājas. Apsekojot teritoriju, konstatējām, ka applūdušas 40 mājas. No šīm mājām izglābti pieci cilvēki, tajā skaitā, viens bērns, kā arī suns. Viena sieviete atteicās no palīdzības. Glābēji ir beiguši darbus Saleniekos un pārvietojas uz Avotiem, kur turpina apsekošanu," par situāciju Mazās Juglas krastā stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere. Viņa arī pastāstīja, ka Avotos ir applūdušas 20 mājas, uz vienu māju tiek piegādāts dzeramais ūdens.


 

Ziņots, ka mazā Abzes upe Suntažos, kura ikdienā ir 3 -5 metrus plata, appludinājusi “Kalpiņu” mājas, kuras  atrodas blakus upei, kas ietek Mazajā Juglā.

Savukārt  ceturtdienas vakarā, kā arī naktī uz piektdienu Ogrē ūdens līmenis ir ievērojami krities un Urgas upe Pārogrē atgriezusies savā gultnē, tāpēc vairāk nekā simts mājokļus pametušie ogrēnieši pamazām atgriežas mājās. No pagrabiem tiek sūknēts ūdens, kā arī atjaunoti tiltiņi piekļūšanai pie mājām, Latvijas Radio pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis (Zaļās partijas). Sākts apkopot arī plūdu radītos zaudējumus, tos varētu publiskot nākamnedēļ. Ogres novada priekšsēdētājs Artūrs Mangulis uzskata, ka plūdu radītie zaudējumi ir pārāk lieli, lai tos spētu segt pašvaldība. Viņš uzsvēra, ka privātmāju iedzīvotājiem tiks sniegta palīdzība tad, ja ministrija piešķirs tam papildu budžetu.

Lielā daļā namu atjaunota elektroapgāde, tiek sakopta plūdu skartā teritorija.

Piektdien, 17.oktobrī agri no rīta cilvēki sākuši atgriezties savās mājās un plūdu skartajai teritorijai naktī atjaunota elektrības piegāde, informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Sliktās meliorācijas dēļ plūdu apdraudētākās vietas Latvijā ir Ogre, Pierīga un Olaine, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt” piektdienas rītā sacīja SIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Roberts Dilba.

Plūdi ir skāruši arī citas vietas Latvijā. Lietavu dēļ ir apgrūtināti būvdarbi autoceļā Līgas - Kandava - Veģi. Dobelē nedēļas sākumā applūduši ēku pagrabi.

Ogres pašvaldība pieļauj, ka ir atrasts plūdu iemesls – tas izrādījies bebru aizsprosts, LTV raidījumam „Panorāma” sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt