Dienas ziņas

Latvijā trūkst elektronikas un IT speciālistu

Dienas ziņas

Balvu novada muzejā durvis ver Ziemeļlatgales kultūras mantojumam veltīta ekspozīcija

Salaspilī jauns atkritumu apsaimniekotājs un noteikumi

Salaspilī atkritumu apsaimniekošana kļūst dārgāka; iedzīvotājiem jauni pienākumi

No 1.oktobra Salaspils novada iedzīvotājiem būs par dažiem ikdienas pienākumiem vairāk, jo līdz ar jauno atkritumu apsaimniekotāju jāievēro jauni nosacījumi, piemēram, jārūpējas, lai konteinera vāks allaž būtu aiztaisīts un atkritumi ievietoti maisiņos. Atkritumu savākšana kļūs nedaudz dārgāka.

Līdz šim Salaspils novadā atkritumu apsaimniekotājs bija uzņēmums SIA "Ragn-Sales", kas izpelnījās pozitīvas iedzīvotāju atsauksmes. Tomēr līdz ar līguma darbības beigām pašvaldībā tika izsludināts atklātais konkurss par jaunu atkritumu apsaimniekotāju. Iepirkumā uzvarēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia Vide", nosakot dažādas izmaiņas.

"Varu uzreiz nosaukt trīs galvenās atšķirības. Pirmais, fiziskām personām atkritumi ir jāliek maisiņā, tie nedrīkst būt sablīvēti, par ko mums ir domstarpības, jo reizēm to saprot atšķirīgi. Nākošā atšķirība ir atkritumu konteinera aizvērtais vāks. Ja tas nebūs ciet, būs klāt jāpiemaksā 25 procenti. Arī par blakus atstātiem atkritumiem būs papildus jāmaksā," sacīja Salaspils novada pašvaldības vides inženiere Rudīte Ķikuste.

Vietējie iedzīvotāji uz gaidāmajām izmaiņām raugās skeptiski, norādot, ka, vienmēr ir kādi cilvēki, kas likumus neievēro un rezultātā nākas ciest visiem.

"Labi, es aiztaisu to vāku ciet, kā mēs mēdzam darīt, bet atnāk šeit tā saucamie bomži, kuri attaisa visu vaļā, izvanda, pārliek no vienas miskastes uz otru, un ne jau visi aiztaisa kārtīgi ciet," domā salaspiliete Olga.

"Es domāju, ka ļoti daudzi to neievēros, vismaz sākumā, kamēr pie tā pieradīs," uzskata salaspiliete Velta.

Arī pakalpojuma cena nedaudz, bet tomēr būs augstāka. Ja līdz šim tarifs par  viena kubikmetra atkritumu apsaimniekošanu bija 4,03 eiro (bez PVN), tad turpmāk tas būs 4,17 eiro.

"Ja mums, pakalpojuma ņēmējiem, cena tiek pacelta, tad jābūt kādam, kas mūsu vietā ieliek maisiņā vai aiztaisa to miskasti. Tā būtu loģiskāk," ir pārliecināta salaspiliete Gunta.

Lai gan maksa par pakalpojumu turpmāk būt dārgāka, tā iepirkumā bija vislētākā salīdzinājumā ar pārējiem četriem pretendentiem, kas startēja konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt