Sākas spiningošanas sezona

1.maijā tiek atklāta spiningošanas sezona, kas turpināsies līdz pat ledus uzsalšanai, informēja AS "Latvijas valsts meži" (LVM). Ministru kabineta noteikumi par makšķerēšanu aizliedz no 1.marta līdz 30.aprīlim ķert  zivis no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visās ūdenstilpēs, izņemot makšķerēšanu jūras ūdeņos un licencētās makšķerēšanas nolikumos norādītajās vietās.

"Dodoties makšķerēt, pārbaudiet, lai kabatā būtu personu apliecinošs dokuments, derīga makšķerēšanas karte un mērlente, ar ko izmērīt lomu," atgādina LVM eksperts Kristaps Didže un turpina: "Mērlente būs nepieciešama, lai novērtētu, vai izvilkto līdaku var paturēt lomā. Ja zivs ir mazāk nekā 50 centimetrus gara, mērot no purngala līdz astes spuras galam, makšķerniekam tā jālaiž atpakaļ ūdenī. Kopumā makšķernieks drīkst paturēt piecas līdakas. Savukārt asariem izmērs un skaits nav noteikts, taču loma kopsvars nevar pārsniegt piecus kilogramus.”

Makšķerēšanas karte ir nepieciešama, ķerot zivis ikvienā no Latvijas ūdenskrātuvēm, turklāt tas attiecas ne tikai uz spiningotājiem, bet arī makšķerniekiem. Karte ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu, taču nav nepieciešama cilvēkiem vecumā līdz 16 gadiem un tiem, kas vecāki par 65 gadiem, kā arī invalīdiem.

Savukārt vietās, kur tiek organizēta licencētā makšķerēšana, nepieciešams iegādāties arī licenci makšķerēšanai konkrētajā ūdenstilpnē, ko var izdarīt pie makšķerēšanas organizētāja. Iegūtie līdzekļi tiek izmantoti teritorijas attīstībai un zivju krājumu papildināšanai.

„Atrodoties pie ūdeņiem reizē ar saullēktu, vērojot, kā mostas daba, putni, dzīvnieki, makšķernieks gūst spilgtas emocijas un atziņas, ko pilsētvidē nav iespējams piedzīvot,” stāsta LVM eksperts Kristaps Didže.

Zivju meklējumos Didže iesaka doties uz LVM apsaimniekotajiem ezeriem, jo Latvijas valsts mežos ir daudz zivīm bagātu ezeru un iekoptu makšķerēšanas vietu, kur kārtīgam copmanim izvilkt savu lielo lomu, kas sagādā gandarījumu par padarīto un ir papildinājums pusdienu galdam. LVM apsaimniekotajās atpūtas vietās ik gadu tiek atjaunoti zivju krājumi ūdenskrātuvēs un makšķerēšanas vietas padarītas pēc iespējas ērtākas. Piemēram, Kaņiera ezerā makšķerējamas līdakas, līņi, raudas, ruduļi, brekši, karūsas, sudrabkarūsas, asari un citas zivis. LVM eksperts iesaka doties arī uz Tērvetes ūdenskrātuvi, Lielauces, Gulbju un Zebrus ezeriem. No 1.jūlija Lielauces ezerā tiks piedāvāta licencētā vēžošana.

Taču vairākās ūdenstilpnēs joprojām saglabājas makšķerēšanas aizliegumi dažādām zivju sugām. Makšķerniekiem arī jāatceras, ka saudzīgi jāatlaiž lomā nepaturamās zivis, piemēram, zandarti līdz 31.maijam, meža vimbas un alatas līdz 15.maijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti