Sabiedrības veselības veicinātājiem pasniegs Veselības gada balvu

"Veselības gada balvas" mērķis ir aicināt par veselību domāt plašākā mērogā. Īpašā apbalvošanas ceremonijā tiks godināti ekspertu izvēlēti desmit laureāti - pārtikas ražotāji, sabiedriskās organizācijas, likumdevēji un pašvaldības, kas ar savu darbības virzienu veido izpratni par sabiedrības veselību, informēja Latvijas Ārstu biedrība (LĀB).

"Veselības gada balvas 2014" pasniegšana notiks piektdien, 24.oktobrī, tas ir simbolisks paldies un padarītā darba novērtējums tiem, kas kopā ar mediķiem rūpējas par cilvēku veselību.

Ar balvām tiks godināti ekspertu izvēlēti cilvēki desmit dažādās nominācijās - veselīga uztura ražošana, tautas sporta organizēšanu, bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšana, risinājumi Baltijas jūras, upju un ezeru ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai, sasniegumi Latvijas vides veselības uzlabošanā, nozīmīgi nacionāli projekti sabiedrības veselībā un veselības apmācībā, pašvaldībai par nopelniem sabiedrības veselības veicināšanā, mūža ieguldījums veselības veicināšanā, nozīmīgs atbalsts pacientiem un profilakses darba veikšana.

Tāpat ir izvirzīta nominācija "Gada cilvēks sabiedrības veselībā" un divas veicināšanas balvas.

Laureātiem tiks pasniegtas balvas – Latgales keramiķu īpaši šim pasākumam veidotas vāzes. 

"Cilvēka veselība ir fiziskās, garīgās un sociālās labklājības kopums. Mūsdienu izpratnē sabiedrības veselību nodrošina tīrs ūdens un gaiss, tīra un sakopta vide, ekoloģiski tīrs un veselīgs ēdienu, sporta nodarbības visa mūža garumā, izvairīšanās no traumām un nelaimes gadījumiem, agrīna smagu slimību diagnostika, profilaktiska vakcinācija, regulāras diagnostiskas apskates un daudzi citi faktori," sacīja LĀB prezidents Pēteris Apinis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti