RTU rīko zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina gadskārtējo zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!», informēja RTU pārstāve Evita Serjogina.

Konkurss norisināsies divās kārtās no 2013. gada 7. oktobra līdz 2014. gada 29. martam. Tā mērķis ir rosināt vidusskolēnu – topošo studentu – interesi par eksaktajām zinātnēm un RTU piedāvātajām inženierzinātņu studiju programmām. Konkursa dalībnieki aicināti, veicot pētījumus un praktiskus eksperimentus, pārliecināties, ka tieši eksaktās zinātnes paver visplašākās jaunrades iespējas.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumam jāsagatavo zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem RTU žūrija atlasīs 10 labākos, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2014. gada 29. martā.

Konkursa uzvarētāji – pirmo trīs vietu ieguvēji – iegūs naudas balvas un RTU Atzinības rakstus. Konkursa žūrija atsevišķi vērtēs arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus 12. klases skolēnus, kas uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā, sevišķi 2. kārtas laikā izpildītajos testos. Šie jaunieši ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās.

Pagājušajā gadā konkursā godalgotas vietas ieguva Rīgas Franču liceja, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komandas. Viens no konkursa uzvarētājiem, Rīgas Franču liceja absolvents, kurš šobrīd jau ir RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes 1. kursa students, Edgars Viziņš ar darbu inženierzinātnē «Pjezoelektrisko īpašību mērīšana» šoruden piedalījās arī 25. Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā Prāgā, Čehijā.

«Ik gadu pārliecināmies, ka jauniešu vidū vislabākais dzinējspēks un iedvesmas avots ir zinātkāre, kas apvienojumā ar talantu un mērķtiecību rezultējas dažkārt pat pārsteidzošos pētījumu rezultātos. Ir gandarījums par pēdējos gados vērojamo tendenci zinātniskās pētniecības darbos pievērsties inženiertehnisku problēmu risināšanai savas pilsētas vai novada kontekstā, analizēt sabiedrības vajadzības, ieklausīties uzņēmējos, konstruēt dažādas ierīces un arī veidot karjeru pētniecības un inženierzinātņu jomā,» norāda RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Vidusskolēnu komandas dalībai konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» var pieteikties līdz 15. novembrim, aizpildot pieteikuma anketu. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama RTU mājaslapā (www.rtu.lv) sadaļā «Topošajiem studentiem».

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt