Rīta Panorāma

Intervija ar Kristīni Barkovsku

Rīta Panorāma

«Puika un Niķis» koncertuzvedums visai ģimenei

«Roņi» jau sākuši sezonu

«Roņi» jau sākuši sezonu


Ir cilvēki, kuriem parasti vasarā ir par karstu, bet ziemā, viņi var staigāt ar basām kājām pa sniegu un bez lielas piepūles doties nopeldēties jūrā vai kādā ezerā. Izrādās, roņi ir ļoti atvērti cilvēki un priecājas par ikvienu, kurš gatavs viņiem pievienoties.

Kas vilina cilvēkus nodarboties ar ziemas peldēšanu un kādi pirmie soļi ir jāsper, lai kļūtu par roni?
Ir ziema, ūdens temperatūra ir ap nulli, un ir cilvēki, kuri uzskata – šie laika apstākļi ir ideāli piemēroti, lai dotos nopeldēties.

Laika sprīdis, ko cilvēks spēj pavadīt ledainajā ūdenī ir dažāds – citam tās ir dažas sekundes, citam pat 20 minūtes. Pašsajūta pēc peldes esot lieliska.

''Ļoti labi. Tā kā no jauna piedzimst. Man dod ļoti labu enerģiju un spēku,'' atzīst ziemas peldētāja Kristīne Rāte.
 

Nav tā, ka roņi nemaz neslimo. Tomēr, kā paši secina, viņi sasirgst retāk nekā pārējie un arī izveseļojas daudz ātrāk.

Vienā dienā par roni kļūt gan būs grūti un tas nemaz nav ieteicams – organismam pēkšņa auksta pelde var radīt pārāk lielu stresu. Padomu dod biedrības “Latvijas ronis” valdes priekšsēdētājas vietniece Inga Ozoliņa:

''Mans vienkāršākais padoms ir – aizmirstiet, ka ir rudens, un turpiniet peldēt. Tāpat kā jūs peldējāt vasarā, ejiet rudenī. Ar katru dienu paliek tikai drusciņ aukstāks. Kopumā nav tik traki. Tam ir jāgatavojas, ir jāpeld pakāpeniski, jāpierod pie ūdens. Neuzskata, ka roņošana ir ielīšana āliņģī pēc pirts. Tā ir kontrastduša, tā nav tāda sajūta, kā ziemas peldēšana.''

Gunta Ostrovsa ar ziemas peldēšanu nodarbojas jau 24 gadus. Par šo nodarbi viņa ir sajūsmā, kaut atzīstas ka ir auksti:

''Protams, ka ir. Ir tāds labs teiciens – kamēr tev salst, tikmēr tev ir jābūt mierīgam. Tas nozīmē, ka ar nervu galiem viss ir kārtībā. Tad, kad tev vairs nesalst, tad jau ir problēmas. Ja mēs esam ūdenī, tad vienmēr ir jāatstāj rezerve – ūdenī liekas normāli – es vēl varu peldēt, dzīvoties. Jāatstāj rezerve tam laikam, kad mēs iznākam ārā, kad mēs ģērbjamies. Lai nav tā, ka atstājam pēdējo siltuma robežu ūdeni, iznākam ārā un ir pārforsēts.''

Roņi ir dažādi. Citi peldēties iet katru dienu, citi reizi nedēļā. Jebkurā gadījumā labāk ziemas peldēs doties kopīgi, lai vajadzības gadījumā ir kāds, kuru pasaukt palīdzēt. Ziemas peldētāji ir atsaucīgi un draudzīgi cilvēki un priecājas par ikvienu, kurš viņiem pievienojas. Roņi organizē dažādus kopīgus pasākumus - gan sporta sacensības, pat čempionātu, gan vienkārši draudzīgas kopā sanākšanas.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti