Rīta Panorāma

Jāņa Stībeļa spēle

Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Ivaru Ījabu

telefonintervija ar Dr. Egilu Eināru Jurševicu

Rītu sākt ar glāzi ūdens, domu sakārtošanu un rīta rosmi – ārsts mudina katru rūpēties par sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mainīt ikdienas neveselīgos paradumus Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" aicina dakteris Egils Einārs Jurševics. Viņš kopā ar "Grindeks" uzsāk informatīvo kampaņu "Parūpējies par sevi", lai pievērstu sabiedrības uzmanību savas veselības uzlabošanai.

Daktera ieteikums ikvienam ir rītu sākt laicīgi, atvēlot laiku “domu sakārtošanai” un dienas plānu apzināšanai. “Pamostieties, izdzeriet glāzi ūdens un mēģiniet veikt kaut vai nelielu rīta rosmi,” Jurševics norāda, ka nav jāpārcenšas, sākumā pietiek vien ar pāris minūtēm, bet pakāpeniski vingrošanas laiku var palielināt. Protams, nepieciešamas arī veselīgas brokastis un tad lēnā garā var doties uz darbu.

Pirms kampaņas aptaujāti iedzīvotāji un no apkopotajiem datiem secināts, ka vairāk nekā puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju rūpes par sevi un savu veselību neuzskata par prioritāti. Dakteris atzīst, ka viņu pārsteiguši rezultāti, kas liecina par tik lielu sabiedrības vienaldzību pret savu veselību. 

“Mēs pārāk maz pievēršam uzmanību dažādiem saviem paradumiem, kas rada, vai var radīt nākotnē problēmas gan mums, gan apkārtējiem,” Jurševics secina. Tās lielākoties saistītas ar tādiem paradumiem kā mazkustīgumu, smēķēšana. palielinātu ķermeņa masu. “Piemēram, šodien – kā mēs sākām rītu?”’ Jurševics jautā,

 “Ar glāzi sulas, ūdens, vingrošanu vai ar cigareti?”

Pētījumā par Latvijas iedzīvotāju veselības paradumiem atklātas bīstamas veselības tendences un aizspriedumi.

Pusei ir liekais svars vai aptaukošanās, katrs piektais vairākas reizes nedēļā pārēdas, katrs otrais palīdzību citiem stāda augstāk par savu slikto pašsajūtu, katrs trešais sāk ārstēties tikai tad, kad saslimšana vairs neļauj veikt ikdienas pienākumus vai pēc apkārtējo spiediena.

Likumsakarīgi, ka vien desmitdaļa no rīta mostas ar prieku par gaidāmo dienu.

Pētījumu veicis “Grindeks” kopā ar ”GfK Baltic”, tajā aptaujāti 1005 respondenti vecumā no 16 – 65 gadiem. Aptaujas tika veiktas 2016. gada oktobrī, taču tagad ir apkopoti rezultāti, tāpēc nākamais solis ir izglītojošu pasākumu rīkošana ar mērķi palīdzēt cilvēkiem ikdienā praktizēt tādus lēmumus un rīcību, kas varētu mudināt uz veselīgu dzīvesveidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti