Riteņbraucēji aicināti piedalīties akcijā “Mēs PAR velo!”

18. jūlijā plkst. 10 velomaratona „Barona taka” ietvaros norisināsies akcija „Mēs PAR velo!”. Piedalīties aicināts ikviens riteņbraucējs, lai kopīgā braucienā cauri Rīgai atgādinātu autovadītājiem, ka arī velosipēdists ir pilntiesīgs ceļu satiksmes dalībnieks.

Ik gadu velomaratona „Barona taka” ietvaros notiek kopīgs akcijas „Mēs PAR velo” brauciens cauri Rīgai. Tajā piedalās gan velomaratona dalībnieki, gan īpaši aicināts piedalīties ikviens velobraucējs, kuram rūp ceļu satiksmes drošība un savstarpējo attiecību uzlabošana starp šoferiem un riteņbraucējiem. Akcijas mērķis ir atgādināt autovadītājiem, ka velosipēdists ir līdzvērtīgs ceļa satiksmes dalībnieks, kā arī uzsvērt savstarpējas cieņas nozīmi un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu pārvietojoties.

Brauciena starts tiks dots plkst. 10 pie Brīvdabas muzeja, bet pulcēšanās sāksies jau plkst. 9.30. No Brīvdabas muzeja tālāk ceļš vedīs pa Brīvības gatvi līdz pat Brīvības piemineklim, pie kura tiks izbraukts goda aplis. Brauciens noslēgsies ap plkst. 11:30 Rātslaukumā, kur notiks dalībnieku kopīga fotografēšanās.

Arī šogad velomaratona „Barona taka” dalībnieki brauciena laikā sastapušies gan ar jaukiem un laipniem autovadītājiem, gan tādiem, kuri neievēro ceļu satiksmes noteikumus, apzināti traucē velobraucējiem un lamājas. „Tas ne vien apgrūtina braukšanu, bet arī rada negatīvu viedokli par autovadītājiem kopumā. Mēs taču visi apzināmies, ka ceļš ir domāts visiem- gan autovadītājiem, gan riteņbraucējiem, gan motociklistiem un gājējiem, un, ja mēs visi ievērotu ceļu satiksmes noteikumus un respektētu viens otra tiesības pārvietoties pa konkrētu ceļa daļu, būtu ne vien mazāk ceļu satiksmes negadījumu, bet arī savstarpējās attiecības uzlabotos,” norāda „Barona takas” administrators un veloentuziasts Gatis Dzērve.

Šobrīd velomaratona „Barona taka” dalībnieki ir veikuši pusi no paredzētā maršruta, pārvarējuši lielu karstumu un piedzīvojuši pāris plīsušas velosipēdu riepas, ar kurām viegli tikuši galā. Šogad dalībniekiem ir plaša kultūras programma, tiek apmeklēti dažādi kultūras objekti, un neviena diena nepaiet bez jautriem piedzīvojumiem vai sacensībām. Turpmākais ceļš no Rīgas līdz Dundagai plānots caur Slampi, Lesteni, Jaunpili, Struteli, Irlavu, Zemīti, Kandavu, Sabili, Talsiem un Laumu dabas parku.

Arvien tiek piedāvāta iespēja braucējiem pievienoties kādā no posmiem un atlikušo ceļu mīties kopā, piedaloties dažādās aktivitātēs un baudot Latvijas dabu.

Biedrības „Pēdas LV” organizētais velomaratons „Barona taka” šogad norit desmito un pēdējo reizi. Jau tradicionāli tas sākas 7. un noslēdzas 23. jūlijā. 17 dienu garajā ceļā no Tartu (Igaunija) līdz Dundagai ikvienam ir iespēja iepazīt Latvijas skaistākās vietas, atstāt aiz sevis iestādītus kokus, iegūt jaunus draugus un neaizmirstamus piedzīvojumus, nobraukt 1000 km ar velosipēdu, šķērsojot visu Latviju pa maršrutu, ko savulaik 24 gadu vecumā ar kājām veicis izcilais latvietis - dainu tēvs Krišjānis Barons.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt