Rīgas Zoodārzā nonāk novārdzis ronēns

Jūrmalas pludmalē izskalots šogad pirmais roņu mazulis. Tas bija tikai divas trīs nedēļas vecs un stipri novārdzis, tādēļ speciālisti ieteikuši to nogādāt Rīgas Zoodārzā.

Roni krastā izpeldam pamanīja pašvaldības policisti pludmales glābšanas stacijā. Bažījoties par roņu mazuļa veselību, viņi vērsušies pie ekspertiem.

„Kā mums teica dzīvnieku patversmes pārstāvji, ronītis bija nedaudz par agru piedzimis. Viņiem tagad būtu jādzimst, bet šim ronītim bija jau trīs nedēļas. Neesmu eksperts, varbūt jūrā nav pietiekami daudz zivju. Viņš nespēja pats saviem spēkiem izķepuroties. Ja mēs nebūtu viņam palīdzējuši, visticamāk, viņš būtu aizgājis bojā,” saka glābējs Rolands Parasigs–Parasiņš.

Tagad par ronēnu rūpējas Zooloģiskā dārza speciālisti. Roņiem mazuļi dzimst martā un aprīlī. Viņu izdzīvošana atkarīga gan no laika apstākļiem, gan spējas ātri apgūt zivju ķeršanu. Taču dzīvnieku pazinēji atgādina – ne katram krastā gulošam ronim vajadzīga palīdzība. Ja roņa mazuļa kažoks no balta  kļuvis pelēks, visticamāk, viņš jau sācis patstāvīgu dzīvi un vislabāk to vienkārši netraucēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti