Rīgas kanālmalas slīpajās nogāzēs sēdēt nedrīkst

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ja karstā vasaras dienā Rīgas centrā gribēsies apsēsties zālītē, rūpīgi jāizvēlas vieta: lai gan mauriņš ir atvērts jūsu sedziņām un piknikam, arī plikām kājām, kanālmalā sēdēt joprojām nedrīkst.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizliegums sēdēt Rīgas kanāla malas nogāzēs ir jau vairākus gadus. Taču karstajās vasaras dienās cilvēki joprojām kanālmalu izmanto atpūtai. Kādā karstā jūlija pēcpusdienā tur redzams daudz cilvēku. Kāds sēž kanālmalas slīpajā nogāzē un lasa grāmatu, cits bez krekla atgūlies sauļojas, vēl kāds jauniešu bariņš sēž ēnā, slēpjoties no karstuma. Viens no tiem ir Aleksejs, kurš ēd saldējumu, apsēdies nogāzē.

Viņam nav saprotams, kāpēc šeit nedrīkstētu sēdēt: “Es domāju, ka cilvēki, kas sēž šeit, nevienam netraucē. Tāpat, kā tie, kas sēž 20 metrus no šejienes. Kāda starpība? Es vēl meklēju likumdošanā to punktu - tāpēc, ka pie manis bija pienākušu policisti un teica, ka šeit nedrīkst sēdēt, bet es to neatradu.”

Turpat netālu sēž arī Ieva. Ieva par aizliegumu sēdēt kanālmalas nogāzēs dzird pirmo reizi: “Bet, kāda atšķirība vai tu sēdi tajā zālītē, vai pie kanālmalas - es to īsti nesaprotu. Bet jā, es neko tādu neesmu dzirdējusi, ka nevar sēdēt pie kanālmalas.”

Arī kāds jauniešu pāris, kuri atgūlušies nogāzē, stāsta, ka nav zinājuši par aizliegumu. Tas varētu būt tāpēc, ka

apstaigājot kanālmalu, pamanāma tikai viena aizlieguma zīme, kura tāpat ir nemanāma, jo ir izbalējusi un atrodas tieši blakus kādam elektrības skapim, kas aizsedz skatu uz to.

Taču ''Rīgas mežu'' valdes loceklis Uldis Zommers stāsta, ka drīzumā plānots zīmes atjaunot: “Viņas ir varbūt grūti pamanāmas, jā. Jo arī tā uzstādīšana ir bijusi vairākus gadus atpakaļ un tuvākajā laikā mēs centīsimies tās zīmes atjaunot, atkārtoti uzlikt, lai tās būtu arī pamanāmākas.“

Bet kāpēc sēdēt ir aizliegts kanālmalas nogāzēs, ja Rīgas zaļajās zonās tas ir atļauts? “Tāpēc, ka kanālmalas nogāzēs velēna ir plānāka nekā pārējās parka daļās. Un, ņemot vērā, ka cilvēki ar saviem papēžiem staigājot vai sēžot viņu tā nedaudz pabojā, - kad uznāk kāda lielāka lietusgāze, tad tur var rasties erozijas process,” skaidro Zommers.

Proti, augsnes virskārta paliek neauglīga un zāle iznīkst. Taču, sēžot zālienā pie kanālmalas, atpūtnieki var nodarīt kaitējumu ne tikai zālienam, bet, esot neuzmanīgi, arī sev, stāsta Uldis Zommers: “Kanālā dzīvojošie bebri bieži vien taisa alas. It kā liekas, ir tāds mazs iekritums vai kas, bet, staigājot vai apsēžoties tur, var gadīties tā, ka iekrīt kāja tajā alā. Dzīvībai bīstami tas, protams, nav. Bet tāds nepatīkam pārsteigums var notikt.”

Pie kanāla sastaptos Rīgas pašvaldības policistus intervēt bez saskaņošanas nedrīkstu, bet viņi paskaidro, ka

sods par sēdēšanu kanālmalas zālienā ir līdz pat 50 eiro. Taču sodu uzliek reti. Biežāk Rīgas pašvaldības policijas darbinieki laipni palūdz pārsēsties citur, un cilvēki ir saprotoši.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti