Rīgas HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni

No 3.augusta līdz 18.septembrim Rīgas HES ūdenskrātuvē būs pazemināts ūdenslīmenis, lai veiktu Daugavas hidroelektrostaciju (HES) hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontu mainīgajā ūdens līmeņa zonā Rīgas HES un Ķeguma HES, informēja AS "Latvenergo". Tādējādi noslēgsies 13,6 kilometru garās nogāzes stiprināšanas darbi, nodrošinot Rīgas HES dambja izmantošanu un ekspluatāciju turpmākos 30 gadus.

Šajā periodā vienlaicīgi ir plānots veikt Rīgas HES labā krasta dambja augšas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus un Ķeguma HES ūdens pārgāznes aizsprosta atjaunošanas remontu. Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Darbu veikšanai AS „Latvenergo” no 3.augusta līdz 18.septembrim pazeminās ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē augstuma atzīmju robežās līdz 16,1 – 16,3 metru absolūtās atzīmes, kas ir par 0,7–0,9 metriem zemāk par minimālo ūdens līmeni - 17,0 metriem HES normālas ekspluatācijas laikā.

Remontdarbu izpildes laikā tiek iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētājai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa atjaunošanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana Rīgas HES ūdenskrātuvē  notiks pakāpeniski, atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izsniegtās Ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumiem. 

Iedzīvotāji un uzņēmēji ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu var izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei, kā arī pludmales zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Rīgas HES dambja kopējais garums ir 13,6 kilometri un šogad remonta darbi norit pēdējā 3,1 kilometra garajā nogāzes posmā. Tādējādi būs noslēgušies nogāzes stiprināšanas darbi, kas ritēja kopš 2006.gada.

„Šovasar AS „Latvenergo” beidz stiprināt Rīgas HES labā krasta nogāzes atlikušajā pēdējā posmā 3,1 kilometra garumā. Kad septembra vidū šo darbu  pabeigs,  tik ilgs ūdens līmeņa pazemināšanas laiks nākamajos gados Rīgas HES ūdenskrātuvē vairs nebūs nepieciešams, jo hidrotehnisko būvju atjaunošanas remonts hidroelektrostacijas dambim būs noslēdzies,” sacīja AS „Latvenergo” ražošanas direktors Māris Kuņickis.

Pēc šī gada remontdarbiem Rīgas HES dambja izmantošanas un ekspluatācijas laiks pagarinās par vismaz 30 gadiem. Turpmākos gadus ūdenslīmeņa pazemināšana notiks īslaicīgi, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu ūdenslīmeņa mainīgā zonā. Iedzīvotāji varēs pilnvērtīgāk izmantot atpūtai vasarā ūdenskrātuves sniegtās iespējas. Būs saglabāta iespēja nokļūt uz Sv.Meinarda salu augustā, lai organizētu svētku dievkalpojumus, turklāt draudze apsekos salas krastus. Arī pašvaldības un aktīvā sporta pakalpojumu sniedzēji nākamajos gados īslaicīgajā pazemināšanas laikā varēs apsekot laivu piestātnes, laipas un krastus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti