Rīta Panorāma

Ar zvaigžņu koncertu atklās koncertzāli “ Rīga”

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Arni Cimdaru

Cik aktīvi riteņbraucēji izmanto jaunās velojoslas?

Rīgas dome velojoslas plāno arī uz pilsētas maģistrālajām ielām

Vasarā autovadītāji visos iespējamos veidos pauda savu sašutumu par Rīgas domes lēmumu pilsētas centrā izveidot jaunas velojoslas. Tagad autovadītāji jau ir nomierinājušies un atraduši apkārtceļus ielām, uz kurām izveidoti riteņbraucēju celiņi. Tikmēr pirms vairākiem mēnešiem izveidotās jaunās velojoslas ir visai patukšas.

Dzirnavu, Lāčplēša un Elizabetes ielas velojoslās pa dienas vidu svilpo vējš. Riteņbraucēji pārsvarā tajās parādās vien no rītiem, dodoties uz darbu vai skolu un vakaros, braucot mājās.

Riteņbraucēja Līva veloceliņa mazo popularitāti skaidro ar neizdevīgo novietojumu: "Perfekti būtu uz Brīvības ielas, bet tas ir diezgan neiespējami."

Tomēr Rīgas dome plāno nākamgad arī uz Brīvības ielas izveidot atsevišķu joslu riteņbraucējiem.

Tikmēr pie jaunajām velojoslām cilvēki vēl nav pieraduši, daļa velobraucēju joprojām turpina ripināt pa ietvēm.

"Es tikko no pārejas pārbraucu, bet vispār pirmo reizi braucu pa šejieni ar riteni, tāpēc pagaidām es vēl nebraucu pa velojoslu, bet tagad noteikti pārbraukšu uz veloceliņa," stāsta riteņbraucēja Una.

Riteņbraucējai Dagnei pirmajā reizē bija bailīgi saņemties uzbraukt uz veloceliņa: "Godīgi sakot, bailīgi, šodien pirmo dienu saņēmos. Tāpēc, ka kaut kas jauns un autovadītāji vēl nav pieraduši pie tā, un es redzēju gadījumu, kad bija notrieks viens velosipēdists." 

Ja, uzmanīgi pavēro, nav ilgi jāgaida, kad kāds autovadītājs izdomās pa velojoslu pabraukt vai arī uz tās apstāties.

Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) skaidro, ka autovadītāju attieksme uzlabojas, viņi lēnām pierod pie riteņbraucējiem un arī pašu velobraucēju skaits ar katru dienu pieaug.

"Šis ir tikai pirmais solis. Pirmās trīs ielas neprasīja milzīgus ieguldījumus, nebija jāpārbūvē iela. Velojoslas varēja ieviest esošās likumdošanas ietvaros bez būtiskiem līdzekļu ieguldījumiem.

Nākotnē mēs plānojam velojoslas  jau maģistrālajās ielās un, kad būs izveidots velojoslu tīkls, tad tās būs daudz apdzīvotākas un tiks izmantotas vēl vairāk," sacīja RDSD pārstāve Ilze Dišlere.

Visticamāk, brauktuves riteņbraucējiem uz galvenajām Rīgas ielām un tiltiem varētu parādīties nākamgad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti