Rīgas Centrāltirgū ģimenes ar bērniem aicina pievērsties veselīgākam uzturam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros Rīgas Centrāltirgū ģimenes ar bērniem aicināja pievērsties veselīgākam uzturam un sportiskākam dzīvesveidam. 

Bērni piedalījās rotaļās, spēlēja spēles, kā arī vēroja veselīgu dārzeņu un augļu kokteiļu meistarklasi. Savukārt vecāki varēja aprunāties arī uztura speciālisti par to kā ģimenēs un sabiedrībā ikdienā vairāk piekopt veselīgu dzīvesveidu.

Centrāltirgus nēģu laukumā sestdien atzīmēja Bērnu aizsardzības dienu. Rīkotāji šoreiz uzsvaru likuši uz veselīgu dzīvesveidu, kas viņus pasargā arī no saslimšanām. Uz pasākumu pulcējās bērni ar vecākiem, piedalījās radošajās darbnīcās, dažādās rotaļās, kā arī mācījās veselīga uztura atziņas. Arī sanākušie vecāki dalījās pārdomās par veselīgas pārtikas pieejamību bērniem ikdienā mācību iestādēs.

“Pati strādāju dārziņu un nevaru pateikt par visiem dārziņiem, bet uzskatu, ka dārziņos jābūt daudzveidīgākam uzturam,” saka kāda Latvijas Radio sastapta pasākuma apmeklētāja.

Cita sieviete savukārt pauž bažas par ievestiem produktiem, kas var būt ķīmiski apstrādāti.

“Mums ar veselīgu pārtiku nav problēmas, jo dzīvojam privātajā mājā un arī paši audzējam dārza dārzeņus un augļus, kuri ir ekoloģiski,” Latvijas Radio stāstīja cita apmeklētāja. “Mēs vispār pievēršam lielu uzmanību bērnu uzturam no agras bērnības. Pie tā ir jāstrādā vairāk visiem kopā un veselīgs uzturs sabiedrībā jāpopularizē, īpaši vietējo Latvijā audzēto produkciju.”

Dažādas sporta aktivitātes vadīja Zintis Škipors un, viņaprāt, arī sporta Latvijas skolās ir par maz, taču vienlaikus paši iedzīvotāji pēdējos gados kļūstot aktīvāki un tieši ārpus skolas meklē iespējas ar ģimenēm piedalīties kādās sacensībās.

 “Pats minimums dienā kaut vai, no rīta pamostoties, 15 – 10 minūtes pavingrot ar bērnu, tā viņam radīsies sapratne, ka ir jākustas, bērnam enerģijas daudz, viņš pats pateiks priekšā un ies un darīs, bet galvenais, lai vecāki viņam parāda, ka tā ir norma,” stāsta Šķipors.

 Līdzās rotaļu un sporta plačiem uzstādīta milzu uztura piramīda. Uztura speciāliste Lizete Māldere vērsa bērnu un viņu vecāku uzmanību uz to, ka uzturā svarīgākais ir daudzveidība. Arī tad, ja ģimene lieto uzturā dārzeņus un augļus svarīgi, lai tie būtu dažādi. Tāpat eksperte novērojusi, ka vecākiem bieži pietrūkst laika, lai pievērstu bērnus veselīgam dzīves veidam, ko panākt var tieši ar radošu pieeju ģimenē.

“Vecāku uzdevums ir piedāvāt un nebaidīties eksperimentēt, to pašu picu vai burgeru var pagatavot veselīgu,” norāda Māldere.

Savukārt runājot par ēdināšanu bērnudārzā un skolā, uztura speciālistes ieskatā šeit liela loma ir arī vecākiem, kas varētu līdzdarboties ar idejām veselīgas ēdienkartes sastādīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti