Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Elitu Mīlgrāvi

Ģimenes krīzes centrs "Mīlgrāvis" desmit gadu laikā uzņēmis 600 cilvēku

Rīgā pirmais ģimenes krīzes centrs «Mīlgrāvis» 10 gados uzņēmis vairāk nekā 600 cilvēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Brīdī, kad māmiņas ar bērniem nonāk sarežģītā situācijā, talkā var nākt ģimenes krīzes centri. Krīzes centrs „Mīlgrāvis” Rīgā darbojas jau 10 gadus un savas pastāvēšanas laikā uzņēmis vairāk nekā 600 cilvēku, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums „Rīta panorāma”. 

2006. gadā dibinātais ģimenes krīzes centrs „Mīlgrāvis” toreiz bija pirmais Rīgā, kas palīdzēja grūtībās nonākušām sievietēm ar bērniem.

Desmit gadu laikā daudz kas ir mainījies –  kādreiz vairāk palīdzību meklēja cilvēki, kuri cietuši no vardarbības, bet tagad – cilvēki ar dažādām atkarību problēmām un tādi, kas vairs nespēj atļauties īrēt mājokli Rīgā, tāpēc ar bērniem nonākuši uz ielas.

Ģimenes krīzes centra “Mīlgrāvis” vadītāja Margita Kalniņa-Laksa raidījumam „Rīta panorāma” stāstīja, ka mammas ar bērniem dzīvo krīzes centrā, kamēr viņu problēma tiek atrisināta.

„Iespēja ir uzturēties līdz trīs mēnešiem. Pie mums krīzes centrā ir gan sociālais darbinieks, gan sociālie audzinātāji, aprūpētāji un arī psihologs un terapeits, kas strādā ar bērniem,” saka Margarita. 

Nepilnu mēnesi krīzes centrā uzturas Jogita ar savu ģimeni. Viņa šobrīd ir mātes cerībās, bet mājas saimnieks viņu izlicis no dzīvokļa. Ar apstākļiem krīzes centrā, kurā šobrīd uzturas 15 cilvēki, Jogita ir apmierināta.

„Viņi palīdz, pasaka ko darīt. Te ir psihologs, viņi mums dod papīrus, mēs varam pieiet klāt un paprasīt, ko man tagad darīt, ir tāda un tāda situācija, kur man ir jāiet. Viņi izprintēs adresi, karti un lūdzu - ej. Pašam ir jādara, viņi tikai parāda, uz kurieni tev ir jādodas, kur palīdzību dabūt,” saka Jogita.

Sociālā aprūpētāja Laima Vaišļa „Mīlgrāvī” strādā jau desmit gadus. „Man patīk strādāt ar jauniem cilvēkiem, es jūtos šeit noderīga, vajadzīga. Es pilnīgi uzlādējos, jūtu tādu pozitīvu enerģiju no jaunajiem cilvēkiem. Vislabāk ir tad, kad tev apķeras apkārt cilvēks un saka: „Laima, paldies! Tu man iemācīji vārīt mannā biezputru, es vēl tagad to atceros.” Tas ir patīkami,” saka Laima.

Šobrīd centra darbinieki ne vien uzņem pie sevis nelaimē nokļuvušos, bet arī dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai tur palīdzētu risināt esošās problēmas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti