Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs, ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologi

Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļai iegādāts jauns datortomogrāfs, kas ļaus pacientus izmeklēt gan ātrāk, gan arī efektīvāk. Slimnīcā tāpat kā visā Latvijā ir ārstu trūkums un darba stundu pārstrāde. Nodrošinot pašvaldības stipendijas studējošajiem mediķiem, slimnīcai izdevies pēc rezidentūras pabeigšanas piesaistīt vairākus jaunos ārstus, arī divus radiologus. Tomēr ir gadījumi, kad jaunie mediķi atgriež pilsētai izmaksātās stipendijas un izvēlas strādāt citur.

Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologiIveta Čigāne

  “Jaunā datortomogrāfijas 120 slāņu vai rindu iekārta spēj ātri un kvalitatīvi izmeklēt pacientu,” stāsta Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļas vadītāja Tatjana Bogdāne, atklājot, ka jaunā datortomogrāfijas iekārta ļaus izmeklējumus veikt ātrāk un efektīvāk.

  “Jo vairāk slāņu, jo mazākas struktūras ir iespējams atšķirt. Jo mazākas struktūras, jo lielāka iespēja diagnosticējot slimību, nepieļaut kļūdu. Šīs iekārtas pluss, atšķirībā no tās, kas mums ir bijusi iepriekš, ir iespējama veikt angiogrāfiju. Tas ir izmeklējums, ar kuru var izšķirt patoloģijas tieši asinsvados. Līdz ar to var saprast, vai pacientam ir aneirisma, vai ir plīsis kāds konkrēts asinsvads, vai ir tromboze. Tātad var daudz kvalitatīvāk un ātrāk uzsākt ārstēšanu,” tā Tatjana Bogdāne.

  Līdz šim Rēzeknes slimnīcā jau bija pieejams datortomogrāfs. Šo pakalpojamu pērn ir saņēmuši vairāk nekā astoņi tūkstoši pacietu. Šogad rindā uz izmeklējumiem ar datortomogrāfu pacientam rindā jāgaida vidēji 22 dienas. Kā uzsver slimnīcas valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa, jaunās iekārtas izmantošana ļaus šo gaidīšanas laiku samazināt. Tomēr, neskatoties uz tehnisko nodrošinājumu, Rēzeknes slimnīcā, līdzīgi kā citās medicīnas iestādēs, trūkst speciālistu.

  Viens no veidiem kā pilsētai piesaistīt jaunos mediķus, ir pašvaldības stipendijas mācību laikā.

  “Pašvaldība nodrošina stipendijas gan studentam, mācoties augstskolā, gan rezidentūrā. Mēs nepārtraukti interesējamies par viņu zināšanām, kā viņiem veicas mācībās. Savukārt pašvaldība, lai noturētu jaunos mediķus, nodrošina dzīvesvietu. Mūsu līmeņa slimnīcai ir jānodrošina cauru diennakti astoņi speciālisti, un radiologs ir viens no tiem. Šogad mūsu pulkam nāks klāt vēl divi jauni ārsti – radiologi,” priecājas Zeltiņa.

  Pēdējo 10 gadu laikā Rēzeknes pašvaldības stipendijas piešķirtas 42 topošajiem mediķiem, tērējot šim mērķim teju pusmiljonu eiro. Pēc rezidentūras pabeigšanas Rēzeknē atgriezušies septiņi ārsti. Visi viņi šobrīd strādā Rēzeknes slimnīcā, savukārt pēdējo piecu gadu laikā līgums starp pašvaldību un ārstu lauzts ar trijiem stipendiātiem, kuri pašvaldībai kopumā ir atmaksājuši 15 tūkstošus eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti