Panorāma

Karantīna sociālās aprūpes centrā «Mārsnēni»

Panorāma

Arī skolotāji gaida mācību gada beigas

Rasma ar jauno sirdi dodas mājās

Rasma ar jauno sirdi dodas mājās

Ar lielu prieku Stradiņa slimnīcas kardiologi šonedēļ atvadījās no pacientes Rasmas Nicmanes. Viņas jaunā, transplantētā sirds pukst lieliski un sieviete atkal var atgriezties dzīvē. Tiesa, koronavīrusa dēļ arī paši tuvākie cilvēki – trīs meitas – savu mammu pagaidām sabučot nedrīkst. Bet tas ir tikai pagaidām. Galvenais, ka mamma dzīvos!

Lieldienās, kad Stradiņa slimnīcā notika sirds transplantācija, kā traka ziedēja plūme. Tagad balti cukura ziedi sabiruši uz tortes. Tas ir Rasmas ģimenes lielais paldies visiem, kuri glāba mammas dzīvību.

"Es gulēju blakus logam un kā pagriezu galvu, tā ziedošais koks aiz loga. Brīnišķīgais pavasaris un saule katru dienu mani uzlādēja," saka sirds paciente Rasma Nicmane.

Šī bija piektā reize, kad Rasmu sauca uz slimnīcu, jo būs donora sirds.

"Piecas reizes bija mēģinājumi, gan ar telefona zvanu, gan jau ar braukšanu un nokļūšanu slimnīcā. Pirmo reizi, kad piezvanīja, es drebēju kā apšu lapa," stāsta Rasma.

Rasma ir no Rankas. Kārtīgs lauku cilvēks un trīs meitu mamma. Viņa ir laimīga, ka šoreiz operācija izdevusies. Tagad varēšot gan pati sēt burkānus un zirņus, gan darīt citus lauku darbus.

Šī bija pirmā sirds pārstādīšana divu gadu laikā, un no donora tika ņemta ne vien sirds, bet arī divas nieres.

"Gribas pateikt paldies visai brigādei. 15 cilvēki apmēram piedalījās, pielika roku pacientei, neskaitot vēl visu citu personālu, kas šī mēneša laikā pacientiu aprūpēja," saka Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas virsārsts akūtajā sirds ķirurģijā Dr. med. Uldis Strazdiņš.

"Šī ir īsta svētku diena, jo pēc diviem gadiem mums atkal izdevies kādam cilvēkam atdot atpakaļ viņa dzīvi, jo sirds transplantācija nav tikai veselības uzlabošana, bet tā reāli ir dzīves atdošana," norāda kardioloģe Gunta Vēvere.

Atvadoties Rasma saņem vēl pēdējos norādījumus, ka par bučām gan tagad kādu laiku jāaizmirst.

Divi priecīgi cilvēki dodas atpakaļ uz slimnīcu ārstēt citus sirds slimniekus. Rasma ar meitu dodas uz auto. Priekšā vēl tāls ceļš. Bet pēc visa, kas pārdzīvots, pēdējos piecus gadus gaidot jaunu sirdi, kilometru simti un kovida laika ierobežojumi tiešām nešķiet nekas īpašs. Mamma dzīvos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt