PVO aicina Eiropu cīnīties pret Zikas vīrusu

Apvienoto Nāciju Pasaules veselības organizācija (PVO) aicina Eiropas valstis aktīvi rīkoties, lai novērstu bīstamā Zikas vīrusa izplatību. PVO eksperti šobrīd arī veic plašus pētījumus, lai noskaidrotu vīrusa pārnēsāšanas veidus.

“Organizācija pašlaik īsteno vairākus izpētes projektus, lai noskaidrotu, kā un kādos apstākļos vīruss var tikt pārnēsāts. Precīzas atbildes uz šo jautājumu mums pagaidām nav. Saskaņā ar pašlaik pieejamajiem datiem gandrīz 100 procentos gadījumu vīruss slimnieku organismā nonāca ar odu kodieniem,” stāsta PVO pārstāvis Gregorijs Hartls.

Slimību pārnēsājošie odi konstatēti Portugālei piederošajās Madeiras salās un atsevišķās teritorijās Krievijas dienvidos un Gruzijā. Tie pamanīti arī Nīderlandē, bet riska zonā ietilpst visas Dienvideiropas valstis.

Tāpēc organizācija aicina attiecīgās valstis iznīcināt insektu vairošanās vietas, kā arī izmantot speciālos līdzekļus, lai nogalinātu to kāpurus. Eksperti arī brīdina, ka slimības izplatības risks varētu pieaugt pavasarī un vasarā.

Zikas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, un iekaisušas acis. Ir aizdomas, ka tas izraisa jaundzimušo pataloģijas, ja māte ir inficējusies grūtniecības laikā. Epidēmija vissmagāk skārusi Dienvidameriku, un šajā reģionā ar vīrusu inficējušies arī vairāki Eiropas valstu tūristi. Tomēr līdz šim nav reģistrēti gadījumi, kad cilvēki šo slimību ieguvuši Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti