Pusaudžu vecumā zobus cītīgāk tīra meitenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pētījumi par bērnu zobu tīrīšanas paradumiem liecina, ka Latvijā rādītāji pamazām uzlabojas, taču atklājies arī pusaudžu vecumā zobus biežāk tīra meitenes nekā zēni. Tā Latvijas Radio stāsta Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) galvenais speciālists zobārstnieciskās aprūpes jautājumos Andis Paeglītis.

28.novembrī notika Slimību un profilakses kontroles centra rīkotās kampaņas “Man ir tīri zobi!” noslēguma pasākums.

Andis Paeglītis arī norāda, ka par pareizas zobu tīrīšanas jautājumiem visvairāk jārunā ir ar bērnu vecākiem.

"Ir liela nozīme, kā vecāki uz šo lietu skatās, un liela nozīme, kādu piemēru viņi paši rāda," saka Paeglītis, norādot, ka 62,7% meiteņu pusaudžu vecumā tīra zobus vairāk nekā reizi dienā.

"Savukārt puiši ir nedaudz slinkāki - tiem ir 38-39%," turpina speciālists.

Paeglītis stāsta, ka vecumā no 12 līdz 17 gadiem dažādām vecuma grupām ir atšķirīgi rādītāji. Ja sākumā pusaudži ir centīgāki zobu tīrītāji, vēlāk sāk spuroties, bet tad nāk vecums, kad pusaudži grib patikt viens otram un centīgo zobu tīrītāju procents palielinās.

Lai veicinātu bērnu un pusaudžu mutes dobuma un zobu veselības regulāras un pareizas kopšanas paradumus SPKC šī gada septembrī uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu „Man ir tīri zobi!”. Kampaņas ietvaros realizētas dažādas aktivitātēs, toskait izveidota mobilā aplikācija “Zobs”, izveidota 3D virtuālā tūre zobārstniecības kabinetā, apskatītas dažādas zobu veselības tēmas – pareiza zobu higiēna pie zobu regulēšanas ar breketēm, smēķēšanas ietekme uz zobu veselību, zobu balināšana un citas tēmas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti