Vidēji no 100 cilvēkiem, kas nonāk centrā, 10–15 mājās vairs nepārnāk. Rozentāle uzsvēra, ka glābt no šī nepatīkamā scenārija var vien specifiskā imunitāte, ko var iegūt, tikai pārslimojot vai vakcinējoties.
LIC pēdējā pusotra gada laikā nonācis svarīgāko notikumu epicentrā. Tā ir iestāde, kur pabija pirmais Covid-19 inficētais pacients.
Rozentāle stāstīja, ka infektologi jau gadus 20 gaidījuši nopietnu pandēmiju, kas ies pāri visiem kontinentiem.
Covid-19 to ir paveicis.
“Mums bailes gan nebija. Bailes cilvēku paralizē. Tās atņem cilvēkam kritisko, kā es saku – veselīgo domāšanu. Fiziski nogura, garīgi ne. Šis tiešām ir mūsu laiks. Mēs katru dienu nācām uz darbu visu laiku. Mums nebija nekādu jautājumu par depresijām, par vientulību, nomāktību. Mēs vienkārši darījām savu darbu, tikai intensīvākā režīmā ar vienu infekciju strādājot,” pauda Rozentāle.
Kolēģi Baibu Rozentāli raksturoja kā savas jomas profesionāli.
“Kad viņa ir darbā, tad mēs jūtamies droši. Zinām, ka nepamatoti neraustīs. Viņa spēj atšķirt svarīgo no mazsvarīgā un aizsargāt savus darbiniekus. Ļoti svarīgi ir justies darbā brīvi, nākt uz darbu ar prieku,” teica Latvijas Infektoloģijas centra Covid-19 pacientu nodaļas vadītāja Ilze Bērziņa.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa uzskata – darbiniekiem ir paveicies, ka pandēmijas laikā centru vada profesore Rozentāle: “Viņa ir izcila profesionāle. Ātri reaģē. Viņa ir lieliska menedžere, krīzes menedžere, kad vajag ātri domāt un ātri atrisināt un nebaidīties no atbildības.”
Tāpat kā citi ārsti, arī daudzi Infektoloģijas centra darbinieki pandēmijas laikā šo slimību ir pārslimojuši.
“Bet viņi neinficējās šeit. Šeit ir visdrošākā vieta. Te ir aizsargtērpi, ļoti stingrs dezinfekcijas režīms, stingri noteikumi, kas tiek kontrolēti,” norādīja profesore.
Rozentāle savulaik nolēma kļūt par ārsti, jo vēlējusies palīdzēt cilvēkiem. Infektologa profesiju izvēlējusies, jo, pareizi ārstējot, rezultāts ir redzams ļoti ātri, turklāt lielā daļā gadījumu pacients laimīgi var doties mājās.
“Es vispār esmu ātra pēc savas dabas, un es gribu ātrus rezultātus. Ātrs rezultāts medicīnā ir iespējams ķirurģijā, neatliekamā palīdzībā, reanimatoloģijā. Man piedāvāja abus. Es mācījos labi, beidzu ar sarkano diplomu, tāpēc ka man patika tas, ko es darīju. Bet infektoloģijā viss ir absolūti konkrēts,” stāstīja Rozentāle.