Kā labāk dzīvot

Braukšana ziemas apstākļos: speciālistu ietekumi un padomi

Kā labāk dzīvot

Vai tuvojas laiks, kad bez 5G neizaudzēsim pat vienu kviešu graudu?

Profesore: Par dabisko imunitāti pret Covid-19 šobrīd vairs nevar runāt. Tas nestrādā

Profesore: Covid-19 saslimšanas gadījumā nozīme ir arī ģenētiskiem faktoriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dabiskā imunitāte pret Covid-19 nestrādā un saslimt var pat tie, kuri vispār nekad nav slimojuši ar saaukstēšanās slimībām, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja, profesore Juta Kroiča. Viņa arī norādīja, ka ir atklāts gēns, kas veicina plaušu nepietiekamību un ir ļoti būtisks saslimšanas gadījumā.

Par to, ka dabiskā imunitāte vairs nestrādā, liecina gan miršanas dati, gan atklājumi ģenētikas jautājumos. 

Slimību profilakses un kontroles centra datos par mirušajiem no Covid-19 ir redzams, ka, lai gan mirstība palielinās līdz ar vecumu, mirst arī jauni cilvēki: “Ar vecumu, ir pilnīgi skaidrs, ka pieaug risks nomirt, bet diemžēl Latviju pāršalca arī ļoti skumjas ziņas par jaunu cilvēku nāvēm.”

Profesore uzsvēra, ka ar laiku tiek iegūta arvien jauna informācija par Covid-19 vīrusu.

Šobrīd ģenētiķi ir pierādījuši, ka eksistē gēns, kas veicina plaušu nepietiekamību un ir ļoti būtisks saslimšanas ar Covid-19 gadījumā. Vienai cilvēku grupai tas var būt ekspresēts un atrasties uz plaušu audiem, citiem – tas var būt supresēts jeb nomākts. Pateikt, pie kuras grupas katrs pieder, šobrīd nav iespējams.

“Šobrīd Covid infekciju skaidro kā multifaktoriālu saslimšanu, kur loma ir gan ģenētiskiem, gan neģenētiskiem faktoriem,” skaidroja Kroiča.

„Ja cilvēkam šķiet, ka viņš labi dzīvo, vingro un ir stiprs, nekad nav vakcinējies un pie ārsta gājis, tas vēl neliecina, ka viņa organismā nav šāds ar ģenētisku mehānismu skaidrots iemesls." 

Vienīgais, kas šobrīd pasargā no smagas slimošanas arī tad, ja šis konkrētais gēns cilvēkam ir ekspresēts jeb atrodas uz plaušu audiem, ir vakcinācija.

 “Vakcīna izslēdz gēnu nozīmi, jo vīruss tiks neitralizēts, tas nenonāks līdz plaušām – tur, kur ir nozīme šim gēnam. Vakcīna pasargā un izslēdz šo iespēju,” uzsvēra profesore.  

“Gribu atgādināt visiem tiem, kuriem ir nenormālas, nepārvaramas bailes no vakcīnas, ka nevis vakcīna ir eksperimentāla, bet šī slimība ir eksperimentāla. Tas, kādas sekas būs pēc gadiem, mums nav zināms,” viņa norādīja. 

Kā piemēru smagajām sekām pēc Covid-19 izslimošanas, Kroiča minēja faktu, ka parādās arvien vairāk publikācijas, kurās teikts, ka vīriešiem pārslimojot Covid-19, ievērojami – par 90% - samazinās testosterona līmenis: “Rezumējums- iespējams, ka pēc gadiem desmit būs ļoti daudz neauglīgu cilvēku paaudzes”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti