Rīta Panorāma

Teātra skatuves enerģētika – koncertā "Divi vienā" Nacionālajā teātrī

Rīta Panorāma

Zināmi ZZ čempionāta pusfinālisti

Telefonintervija ar Guntu Ancāni par pulksteņa grozīšanas ietekmi uz cilvēka veselību

Profesore Ancāne: Laika grozīšanas stresu palīdz mazināt papildu prieka deva

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pulksteņa grozīšana cilvēka organismu ietekmē ārkārtīgi slikti, un pēc pārejas uz vasaras laiku, lai mazinātu stresu, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja Gunta Ancāne iesaka cilvēkiem radīt sev vairāk prieka, kas palīdzētu organismam pārvarēt slodzi.

Ancāne LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina, ka pārejas uz vasaras un ziemas laiku vienādi slikti ietekmē organismu, tā ir ārēja bezjēdzīga ritma grozīšana, kas uzliek papildu slodzi. Veseli cilvēki dažas dienas var justies sliktāk, bet dažiem šī papildu slodze var būt pēdējais piliens kādas slimības izprovocēšanai.  

Lai adaptētos pie papildu slodzes, organismam palīdz pastiprināta prieka daudzums. Kā sagādāt sev šo prieku, ir katra gaumes jautājums - vai tā būtu laba grāmata, koncerts, vīna glāze, laba saruna, bet ir vērts sevi vairāk iepriecināt šajās dienās, atzina Ancāne.

Šogad Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā, kad pulksteņi būs jāpagriež stundu uz priekšu.

Eiropas Parlaments (EP)  atbalstīja priekšlikumu 2021. gadā atteikties no ziemas un vasaras laika mijas. Latvija atbalsta atteikšanos no ziemas un vasaras laika, taču līdz Eiropas Komisijas (EK) gala lēmumam visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs pavasarī notiks pāreja uz vasaras laiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti