Dienas ziņas

Sērenē plāno būvēt riepu pārstrādes rūpnīcu

Dienas ziņas

Sāk Embūtes dabas parka labiekārtošanu

Preiļu novadā pašvaldības policija ķer maluzvejniekus

Preiļu novadā ar šogad iegādātās motorlaivas palīdzību uziet maluzvejnieku tīklus

Lai operatīvāk un labāk spētu kontrolēt novada ūdenstilpes, Preiļu novada pašvaldība šogad zivsaimniecības projekta ietvaros iegādājās motorlaivu. Tas bija nepieciešams, jo novada ezeros tika konstatēta nelikumīga nozveja ar dažādām tehniskajām ierīcēm. Viens no pēdējiem gadījumiem, kas konstatēts Preiļu novadā, ir pat tīkla nozagšana no ūdenstilpnes īpašnieka, kurš veicis saskaņotu zvejniecību.

Jau mēnesi Preiļu novada pašvaldības policijas pārstāvji dodas reidos uz vietējām ūdenstilpnēm, lai pārbaudītu, vai makšķerniekiem ir licences un vai nenotiek nelikumīga nozveja. Šajā laikā policijai izdevies atrast divus maluzvejnieku ievietotus tīklus, abi gadījumi konstatēti Pelēču ezerā, kas ir lielākais Preiļu novadā.

Pamanīt ezerā ievietotos tīklus ir grūti, jo tie tiek īpaši slēpti. Šajā ziņā maluzvejniekiem radošās izdomas netrūkst. "Gadās, ka ir uztaisīts puķītes veidā tur kaut kāds pludiņš, jāskatās - jā, no putaplasta izgriezta puķīte," stāsta Preiļu novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Romanovskis.

Tāpēc pašvaldības policisti paši izveidojuši speciālu āķi, kas tiek mests ūdenī un vilkts līdzi - pat ja tīkls netiek pamanīts, šāda veidā pastāv lielāka varbūtība, ka nelikumīgais nozvejas rīks uzķersies.

Reidi Preiļu novada ūdenstilpnēs notiek regulāri katru nedēļu. Aktīva kontrole nepieciešama, jo pēdējo gadu laikā novada ezeros zivsaimniecības fonda ietvaros ielaisti 39 tūkstoši zandartu un līdaku zivju mazuļi, kas naudas izteiksmē pārsniedz 90 tūkstošus eiro.

"Mēs veicam šo zivju resursu pavairošanu, bet gan ziemas, gan nelicencētā makšķerēšana tās apdraudēja un zivju paliek mazāk. Radās jautājums, ka vajadzētu veikt šo zivju aizsardzību un resursu pasākumus," skaidro Preiļu novada Attīstības daļas vadītāja projektu vadītāja Sanita Meļko.

Lai arī dažreiz reidos neviens nelikumīgi ievietots nozvejas rīks netiek atrasts, tomēr pašvaldības policijas priekšnieks atzīst - arī tas, ka viņu klātbūtne ūdenstilpnē ir pamanīta, disciplinē apkārtējos un ierobežo maluzvejniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt