Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Silto smilšu terapija pieejama arī Preiļos

Preiļos vecākiem un bērniem pieejama silto smilšu terapija

Latvijā izveidotā silto smilšu iekārtas nodarbību metode tiek plaši lietota bērnu imunitātes stiprināšanā, kā arī rehabilitācijā. Pašlaik Latvijā ir ierīkotas 28 silto smilšu iekārtas, kuras lielākoties atrodas speciālajās pirmsskolas iestādēs. Viena no tādām nupat ir ierīkota Preiļos un ir vienīgā publiski pieejamā silto smilšu iekārta Latgalē. 

Preiļu ģimeņu atbalsta centra "Puķzirnis" telpās kopā ar speciālisti Sanitu Artis darbojas silto smilšu iekārtā. Ārēji līdzīga rotaļai, nodarbība tomēr ir apzināti virzīts process, kura gaitā tiek iedarbināts viss bērna organisms. Veseliem bērniem darbība ar siltajām smiltīm veicina attīstību un stiprina imunitāti. Smilšu iedarbība ir pierādīta arī tādu problēmu risināšanā, kā bērnu miega, runas, uzvedības traucējumi. Šī darbības metode ir izstrādāta Latvijā un balstīta 20 gadu praksē un pētījumos, kā arī Dabas vides estētikā. 

Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis” valdes priekšsēdētāja Inese Matisāne stāsta, ka smiltis uz ādas rada impulsu, kas palīdz organisma pašregulācijai. Silto smilšu iekārtā varot likt pat mēnesi vecu bērniņu. 

Matisāne atklāj, ka pirms diviem gadiem pati saskārās ar  problēmu, kad viņas meita trijos gados vēl nerunāja teikumos. Meklējot iespējas palīdzēt savam bērnam, viņa uzgāja informāciju par silto smilšu izmantošanu un to ietekmi uz organismu. 

“Tiešām es savu meitu izvadāju, toreiz vedu uz Vecbebriem aiz Kokneses. Mēs braucām 12 reizes, un tas palīdzēja, es redzēju, ka ir rezultāts, ka bērns arī sāka runāt teikumos, tādēļ es klusībā domāju, ka Preiļos būtu laba lieta ja būtu šī smilšu iekārta,” saka Matisāne. 

Pašreiz Preiļos ir trīs speciālistes, kas vada nodarbības silto smilšu iekārtā, tostarp pati Inese Matisāne. Viena nodarbība, atkarībā no bērnu vecuma, ilgst 15 vai 40 minūtes. Tā notiek reizi nedēļā individuāli, vai nelielās grupās, un ieteicamais kurss ir 10–12 reizes. 

Silto smilšu iekārtas speciālistes norāda – bērns tajās darbojas pats, speciālists vēro un piemēro katram individuālu improvizāciju. 

Iekārtas iegāde ģimeņu atbalsta centram kļuva iespējama, pateicoties projekta realizēšanai ar Eiropas finansējuma piesaisti. Pašlaik Preiļi ir viena no 28 vietām Latvijā, kur ir ierīkota silto smilšu iekārta, Latgalē tā ir vienīgā plašai sabiedrībai pieejamā iekārta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti