Rīta Panorāma

Uz politiskās skatuves paliek vieta jaunpienācējiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Kārli Šadurski

Intervija ar Elmāru Tēraudu

Pirms Pasaules garīgās veselības dienas aicina iepriecināt sevi

Pasaules garīgās veselības dienā Rīgā notiks konference, kurā speciālisti runās par psihiskās veselības problēmām. Lai mazinātu saslimšanu, speciālisti iesaka nepārstrādāties, nenomākt sevi ar informāciju un atpūsties.

Piektdien, 10.oktobrī, Latvijā atzīmēs Pasaules garīgās veselības dienu. Tās laikā Rīgā notiks konference, kurā speciālisti plašāk runās par tām psihiskās veselības problēmām, kas izteikti vērojamas Latvijas sabiedrībā. 

Šogad Pasaules garīgās veselības dienas tēma ir "Sadzīvot ar šizofrēniju". Protams, cīņa ar šo slimību būs viens no galvenajiem konferences tematiem. Latvijā ar to slimo 20 000 cilvēku, kas ir arī aptuveni vienā līmenī ar pasaules rādītāju - viens procents no iedzīvotāju skaita.

115 000 Latvijas iedzīvotāju katru gadu slimo ar depresiju, noskaidrots Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  pētījumos. Pasaulē no šīs slimības cieš 350 miljoni cilvēku.

Lai mazinātu saslimšanu ar psihiskām slimībām, jāpavada laiks ar draugiem, jāsporto, brīvdienās jāatpūšas un nevajag pārstrādāties, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds. Cilvēkiem nepieciešams sevi iepriecināt un rudenī doties uz Siguldu baudīt zelta rudeni, nevis domāt drūmas domas.

1 komentārs
margarita
gansi visi ir psihiski slimi,galvenais,ka psihiatri ir veseli,aprupites no eiropas savienibas par velti nak,putrinjas,zalites,arstinji,sanitarisi -viss par velti.ne ginekelogu,ne kirurgu,ne loru par velti nedabusi.visi masu mediji pepirsti-berninjsh slims,iedotiet naudu.parisi par velti uz svesa rekina,visu debesis dabusi.par kadu naudu rij,lops?a es ar lauztu muguru nospragsu saja pidrilla dievs sveti ar sizofreniju.man diagnozi arstinji negrib nonjemt,jo ari njammites grib,iepriecinat sevi ar vitaminisiem un sulinjam
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti