Rīta Panorāma

Uz politiskās skatuves paliek vieta jaunpienācējiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Kārli Šadurski

Intervija ar Elmāru Tēraudu

Pirms Pasaules garīgās veselības dienas aicina iepriecināt sevi

Pasaules garīgās veselības dienā Rīgā notiks konference, kurā speciālisti runās par psihiskās veselības problēmām. Lai mazinātu saslimšanu, speciālisti iesaka nepārstrādāties, nenomākt sevi ar informāciju un atpūsties.

Piektdien, 10.oktobrī, Latvijā atzīmēs Pasaules garīgās veselības dienu. Tās laikā Rīgā notiks konference, kurā speciālisti plašāk runās par tām psihiskās veselības problēmām, kas izteikti vērojamas Latvijas sabiedrībā. 

Šogad Pasaules garīgās veselības dienas tēma ir "Sadzīvot ar šizofrēniju". Protams, cīņa ar šo slimību būs viens no galvenajiem konferences tematiem. Latvijā ar to slimo 20 000 cilvēku, kas ir arī aptuveni vienā līmenī ar pasaules rādītāju - viens procents no iedzīvotāju skaita.

115 000 Latvijas iedzīvotāju katru gadu slimo ar depresiju, noskaidrots Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  pētījumos. Pasaulē no šīs slimības cieš 350 miljoni cilvēku.

Lai mazinātu saslimšanu ar psihiskām slimībām, jāpavada laiks ar draugiem, jāsporto, brīvdienās jāatpūšas un nevajag pārstrādāties, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds. Cilvēkiem nepieciešams sevi iepriecināt un rudenī doties uz Siguldu baudīt zelta rudeni, nevis domāt drūmas domas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti